close

Když se rozhodneme pořídit sedací soupravu, obvykle se vyrojí řada otázek, na něž si musíte odpovědět. Bez toho totiž nevyberete sedací soupravu, která splní vaše očekávání a taky která bude korespondovat s pro ni určeným prostorem. Abyste vybrali dobře, máme pro vás tři nejdůležitější tipy pro zjednodušení výběru.

Vybírat sedací soupravu se nedá jen podle vzhledu, důležitý je materiál, provedení, funkčnost a další vlastnosti, které chcete nebo naopak nechcete využívat. Především je třeba zvážit úložný prostor a nutnost pořídit si rozkládací sedačku. Ty jsou totiž obvykle dražší a pokud ji nemáte v úmyslu rozkládat, asi se nevyplatí do ní investovat.

Na velikosti záleží

Rozměry sedačky by měly odpovídat velikosti obývacího pokoje – příliš velká pokoj úplně pohltí a vy se kolem ní budete pracně protahovat, příliš malá ve velké místnosti působí stejně nepatřičně (pokud není prostor rozdělený opticky na několik zón, přičemž kout na posezení tvoří jednu z nich). V malém interiéru je lepší menší pohovka doplněná křesly a taburety, než zahltit prostor robustní rohovou sedačkou.

Barva a materiál podle zátěže

Do velké rodiny s dětmi a zvířecími mazlíčky je rozhodně dobré vyhnout se světlým barvám. Ideální jsou tlumené přírodní barvy a hit posledních let – antracit. Na těch se totiž sem tam nějaké smítko ztratí a vám nebude líto, že vám ji dítka špiní. I povrchový materiál volte omyvatelný (kůže nebo eko kůže), případně takový, jaký se bude dobře vysávat.

Náš tip: vyberte si sedačku s potahem, který se dá sundat a vyprat.

Jak často ji chcete rozkládat

Plánujete sedačku také jako občasné lůžko pro návštěvy? Jak často u vás někdo přespává? Možná, že to budete vy, kdo si na sedačce bude každý večer stlát, takže bude nutné pořizovat rozkládací pohovku. Jestli ji budete rozkládat opravdu denně, zaměřte se na provedení a mechanismus rozložení. Čím jednodušší bude rozložení sedačky na lůžko, tím lépe pro vás. Zajímat by vás měla i velikost spací plochy, volte raději pohodlné dvoulůžko.

Tags : sedací soupravavýběr sedací soupravyvýběr sedačky

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response