close

Rohová sedací souprava šetří místo za druhý gauč a křeslo. Svým tvarem nabízí mnoho možností. Je nejen praktická, ale i pohodlná, prostorná a při správném umístění v místnosti působí jako perfektní solitérní kousek, jež zaujme svým vzhledem všechny příchozí.

shutterstock_107189117

Navíc ty rozkládací uvítáte v okamžiku, kdy přijedou hosté, kteří hodlají přenocovat. Úložný prostor rovněž umožňuje elegantně skrýt řadu věcí. Ať už deky, polštáře nebo hračky. Díky rohové sedací soupravy, lze rozdělit i obývák na dvě části. Jednu, kde trávíme čas sledováním televize či posezením s přáteli a druhou na relaxační zónu, kde si postavíme například lampičku, stoleček a křesílko. Ideální místečko pro odpolední čaj a čtení oblíbené knížky.

Rohová sedací souprava lahodí oku

Tento praktický a slušivý kus nábytku se skvěle hodí nejen do větších, ale i menších interiérů. Malé rohové sedačky jsou ideální právě do malých bytů, ale i pokojů pro hosty, dětských pokojíčků a pracoven. Některé sedací soupravy jsou modulární, tudíž se dá sedací nábytek různě rozestavět. Jiné jsou však zhotoveny s pevným pravým či levým rohem. V tomto případě musíme sledovat, zda nám bude sedací souprava pasovat do prostoru. Materiálu a designu se rovněž žádné meze nekladou. Do větších interiérů se dá ve stejném provedení objednat i křeslo, pohovka nebo podnožník.

Jak správně vybrat sedací soupravu

Při nákupu nové sedací soupravy je důležité především pohodlí. Pohlídejte si proto nejen materiál a měkkost, ale i výšku a hloubku sedáku. Nižší sedačky jsou vhodné pro formálnější odpočinek. Ty vyšší zase uvítají senioři, kterým by se hůř usedalo i vstávalo. Stejně tak se orientujeme také v případě, že má někdo z rodiny potíže s pohybovým aparátem. Vhodné je vysoké opěradlo, které umožňuje pohodlné schoulení a dopřeje zádovým svalům odpočinek.

Tags : křeslorohové sedačkysedací soupravaúložný prostor

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response