close

Místo nad postelí zůstává ve většině případů mimo naši pozornost. Je to škoda, tenhle prostor se totiž dá užitečně využít nebo alespoň pěkně vyzdobit.

V malé ložnici není nikdy místa nazbyt, proto je užitečné soustředit se i na  stěnu za postelí a další “hluchá” místa (například pod postelí, pokud není úložný prostor přímo součástí postele. Jak účelně, zajímavě a esteticky využít zeď za nad postelí?

Místo pro svatební fotografii

pamatujete si, jak v ložnici vašich babiček visela svatební fotografie, na níž byl děda ještě mladík a babička jako panenka? Zarámovaná byla často v oválném rámu a původně černobílá fotka jevila známky kolorování. Tak tohle si sice na ze’d v ložnici už nejspíš nepověsíte, ale černobílá zvětšenina momentky ze svatby nebo jiné události ve vašem životě se bude nad postelí jistě nádherně vyjímat.

Police tradičně i netradičně

Jedna dlouhá nebo několik menších poliček zajistí místo na odkládání knih, na květináč s popínavou rostlinou a klidně i na budík, když je potřeba. Rozšiřte si úložné prostory pro všechny ty drobné nezbytnosti, pro něž se nenašlo místo jinde.

Skříňky na oděvy

Jestli máte vysoké místnosti a pod stropem dost místa na zavěšení skříněk, neváhejte. Ušetříte významně podlahovou plochu, zajistíte dost místa na uložení sezónního oblečení a přitom neuděláte z ložnice skladiště.

Baldachýn aneb spaní pro princeznu

Stále větší oblibu v poslední době nachází závěsy běžně zvané nebesa či baldachýn, v létě je užitečná moskytiéra. Kromě estetického aspektu plní tyto závěsy ještě dvě užitečné funkce: zajišťují soukromí a brání před útokem hmyzu. Nebesa i s rámem můžete běžně koupit, nebo si je vyrobit sami a použít barvu a vzor, který bude ladit s povlečením.

Nezapomeňte na světlo

Je rozhodně pohodlnější, když v posteli jen natáhnete ruku a zmáčknete vypínač, než chodit ke dveřím zhasnout. Nástěnné lampy jsou tedy hodně dobrým nápadem na řešení stěny za postelí. I když si na ni zavěsíte polici či skříňku, nezapomeňte aspoň na bodovky.

Tags : co pověsit nad postelložnicemísto nad postelí

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response