close
Praktické tipy

5 kroků ke zvukově izolované ložnici pro co nejklidnější spánek

loznice

Pokud patříte mezi ty, kteří spí lehce, určitě uvítáte tipy, jak odhlučnit ložnici, abyste si zajistili dokonalé útočiště pro spánek a užívali si klidné noci bez toho, aniž by vás rušil hluk z ulice nebo třeba ti věčně hlasití sousedé, kteří rádi pořádají večerní párty.

Vaše ložnice je vaším útočištěm, místem, kde vypnete a relaxujete. Ale to může být často obtížné, když vás neustále ruší nějaký hluk. Dopravu a hlučné sousedy nelze ovlivnit – a jsou problémem zejména ve větších městech – to by však nemělo znamenat, že musíte dělat kompromisy ve svém spánku. Jak na to? Jednoduše odhlučněte ložnici.

Jak odhlučnit ložnici?

Při navrhování klidné ložnice jste pravděpodobně zvažovali osvětlení, barvy a materiály, abyste maximalizovali pohodlí – ale klíčem k vytvoření vážně relaxační moderní ložnice je ticho. 

Existuje mnoho technik pro vytvoření tichého prostoru. Dobrou zprávou je, že odhlučnění nemusí vždy vyžadovat odbornou pomoc – dokáže to zvládnout i každý alespoň malinko šikovný kutil.

Položte silný koberec

Zvuk může do vaší ložnice pronikat ze všech stran, proto je důležité nezanedbat žádnou oblast. Podlahová krytina bývá při odhlučňování prostoru přehlížena, ale může mít obrovský vliv. Pomohla by instalace silnějšího koberce. Ten zabrání pronikání některých zvuků do místnosti přes podlahu. Pohltí zvuk a sníží ozvěnu, čímž se akustika místnosti znatelně změní.

Utěsněte škvíry

Dalším způsobem, jak rychle omezit pronikání hluku do ložnice, je utěsnit všechny praskliny, které by mohly být viníkem vysokého hluku. I ty nejmenší škvíry mohou snadno propouštět zvuky dovnitř a ven z místnosti.

Hlavní místa, na která je třeba se zaměřit, jsou vedle oken a dveří. Prostě všude tam, kde by mohly být uvolněné panty a propouštět vzduch. Stejně tak mohou mít mezery i podlahové desky. Utěsnění všech průvanem vzniklých škvír samozřejmě pomůže izolovat místnost i odhlučnit prostor.

Pořiďte si těžké závěsy

Pokud jde o snížení hluku z ulice pod oknem vaší ložnice, mohlo by vám pomoci přidání těžkých závěsů. Pro větší ochranu je dobré zdvojit ošetření oken záclonami i žaluziemi. Záclony zablokují velké množství zvuku, který proniká do vaší ložnice. Moderní závěsy mohou udělat zázraky se vzhledem vaší ložnice a zároveň ji pomohou zatemnit, zútulnit a ztišit.

Lišty proti povětrnostním vlivům

Odizolování proti povětrnostním vlivům je jednoduché a cenově dostupné řešení, které může výrazně snížit hluk přicházející do vašeho pokoje a z něj. Aplikace lišt je velmi snadná a lze ji použít i na dveře. Případně můžete použít zábranu proti průvanu, která pomůže udržet v ložnici teplo a útulno.

Akustické panely

Nakonec lze pro dokončení zvukové izolace použít akustické panely. To bude nejlepší volba, pokud se potýkáte s opravdu velkým hlukem.

Akustické panely jsou navrženy tak, aby pohlcovaly zvukové vlny a snižovaly ozvěnu v místnosti. Jsou navrženy tak, aby zachytávaly a tlumily zvukové vlny, což z nich činí účinné řešení pro minimalizaci ozvěny a zlepšení celkové akustiky prostoru. Můžete je namontovat na stěny nebo strop ložnice a zlepšit tak zvukovou izolaci.

Pokud nechcete akustickými pěnovými panely ohrozit estetiku svého designu, zvažte přidání dalšího nábytku, který pohlcuje hluk a který strategicky umístíte. Například umístění knihoven nebo těžkých skříní podél společných stěn může fungovat jako zvuková bariéra a pomoci pohlcovat zvukové vlny, čímž se dále minimalizuje dopad přenosu zvuku.

Útulná ložnice je především o vytvoření klidného prostoru bez rušivých vlivů. Pomocí těchto triků si vytvoříte klidnou spánkovou svatyni, o které jste vždy snili, a získáte klidný spánek, který si zasloužíte!

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : ložnice

The author Michaela

Leave a Response