close

Dětským pokojům věnujeme v posledních letech mnohem větší pozornost, než tomu bývalo, a kromě základního vybavení postelí, skříněmi a stolky, myslíme na prostor pro kreativní vyjádření a hru našich dětí.

Mnoho zajímavých nápadů do pokojíčků našich dětí se dá pořídit celkem levně, přitom podtrhnou originalitu vybavení a přizpůsobí ho potřebám konkrétního dítěte. Hezký může být třeba anděl na zeď, který může posloužit jako dekorace do dětského pokoje. Nebo také můžete zvolit méně časté nápady. Některé z nich vám rádi představíme.

1. Magnetický nátěr

Natřete dětem v pokoji jednu stěnu magnetickým nátěrem a kupte jim magnetky. Každý den si můžou samy vytvořit dekorace podle vlastních nápadů tak, že si na zeď magnety připevní různé obrázky či plakáty.

2. Malování na zeď

Děti v předškolním rády malují na stěny a) my pak musíme gumovat, případně obnovovat malbu. Zkuste omyvatelné nátěry nebo jim do určité výšky (cca 150 cm) upevněte do lištiček čistý bílý balící papír. Na něj si mohou v pohodě malovat.

3. Kolíčky

Potřebujete zamaskovat nějaký ten šrám na nábytku, protože se vám ještě nehodí pořizovat nový? Nalepte na něj kolíčky na prádlo. DO nich si pak můžou zavěsit fotografie, výkresy nebo jen vzkazy mezi sebou.

4. Kapsáře

Tyto závěsné dekorativní doplňky s mnoha kapsami na spoustu drobností, kterých je všude plno, se dají využít i v dětském pokoji. Můžete zvolit klasické látkové nebo zkusit některý z omyvatelných fólií. Pověste je na čelo postele, do skříně či na zeď, vždycky budou zajímavě dotvářet celý pokoj.

5. Stany pro soukromí

Jestliže žije v pokojíku dvě či více dětí, schází jim často soukromí, vlastní prostor, kam se může schovat před celým světem. Dnes jsou naštěstí k dostání různé interiérové stany pro menší děti, které tento účel splňují maximálně. Pro ty starší můžete pořídit soukromí prostým závěsem kolem postele a to i v případě, že spí na palandě.

6.Tabule na stolku

Máte starší stolek s oprýskaným nátěrem, pro nějž už nemáte jiné využití? Natřete vrchní desku tabulovou barvou a olemujte ji kolem dokola lištami, aby z ní nepadaly křídy. Vaše dítě tak získá další prostor pro své výtvarné umění. Jeho následky se pak snadno odstraní.

Tags : dekorace do dětského pokojedětský pokojnápady do dětského pokoje

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response