close
Bydlení

Barvy roku 2024: Jak proměnit svůj domov v pozitivní, hravý a harmonický?

barvy 2024

Jestliže se zajímáte o interiérový design, určitě dobře víte, že letošní rok se ponese v duchu Fuzzy Peach, neboli broskvové barvě. Barva roku je každoročně vybírána ze vzorníku Pantone. Jak můžete broskvovou barvu využít ve svém domově a jaký má vliv na lidskou psychiku? Naplánujte si změnu vzhledu svého domova a pusťte  se do toho s našimi tipy.

Nabarvěte stěny broskvovou a buďte šťastní

Prvním způsobem, jak lze Fuzzy Peach využít v interiéru, je obarvení stěn. Broskvový odstín se skvěle hodí do ložnic, dětských pokojíčků i obývacích pokojů. Jedná se totiž o uklidňující barvu, jež dokáže libovolný prostor proměnit v útulný a pozitivní. Zároveň je hravá a dokáže ve vás probudit kreativitu. Hodí se tak do každé místnosti a učiní vás šťastnějšími a veselejšími. Jak můžete Fuzzy Peach využít ve své domácnosti dalšími způsoby?

Polštářky, deky a další bytový textil ve Fuzzy Peach vám zútulní domov

Kromě stěn vám útulný domov na počkání vykouzlí také polštářky, deky, závěsy na oknech a prostírání v broskvové barvě. Nebojte se jít do toho naplno a třeba si udělejte radost povlaky na polštáře s motivy broskví. Obklopte se zkrátka broskvovou barvou podle libosti.

Pozvěte si broskvovou také do koupelny

Ručníky v broskvové barvě, svíčky, sprchový gel a pěna do koupele s vůní broskve? Máte-li rádi jemnou broskvovovu vůni, neváhejte letošní rok využít k tomu, že se zásobíte přípravky s aroma broskví a každou svou sprchu či koupel proměníte ve voňavý a relaxační zážitek.

Domov vonící po broskvích

Vůně broskví vám nemusí dělat společnost pouze v koupelně, ale i v dalších místnostech. Vonné esenciální oleje v aromalampách a voňavé svíčky můžete využít v každé místnosti, kde máte volnou plochu a hodí se ji vyplnit svíčkou. Samozřejmě nezapomeňte využít letos naplno také broskvovou sezónu a upečte si voňavé koláče a dorty. Barva roku 2023, Viva Magenta, zahalila náš domov malinově červenou, ale automaticky v nás nevyvolávala žádné asociace s určitou chutí.Proto z letošní Pantone barvy vytěžte skutečně maximum.

Jak Peach Fuzz přirozeně zakomponovat do vašeho domova?

S jakými barvami a materiály odstín Peach Fuzz sladit a kombinovat, aby byl výsledek přirozený? Držte se osvědčeného triku interiérových designérů a kombinujte spolu pouze tři barvy. Dominantní barva by měla tvořit 60 % interiéru. Může se jednat například o bílou, kterou máte vymalováno, zároveň máte i bílá okna a několik bílých doplňků. Druhá barva by měla tvořit 30 % celé místnosti. Zbylých 10 % by mělo být doplněnou okrajovou barvou, která první dvě doplní. Jaké tři barvy zvolit? Broskvová se krásně doplňuje s bílou, krémovou, tmavě modrou a šedou. V kombinaci s Peach Fuzz bude skvěle vypadat nábytek ze světlého dřeva.

Světle oranžová barva dokáže probudit každou domácnost

Stále jste si z našich tipů žádný nevybrali? Co takhle položit na podlahu koberec v jemně oranžové, do kouta postavit stolní lampu v tomto odstínu nebo si například pořídit nové kuchyňské vybavení? Kuchyňské roboty, talíře, hrnky a další seženete v pastelových tónech a každé stolování se pro vás okamžitě stane barevnějším a veselejším.

Nebraňte se barvě roku 2024 a pokud se vám líbí a působí na vás přívětivým a pozitivním dojmem, noste ji nejenom na sobě, ale obklopte se jí také ve svém domově. Způsobů, jak Peach Fuzz skutečně využít naplno, je totiž mnoho. Lze ji použít při malování stěn,zahalit svou domácnost do jejích tóńů s pomocí bytového textilu, provonět si byt broskvovou svíčkou či aromalampou s éterickými oleji a také si v broskvové barvě vybavit kuchyň. Jakou cestou se vydáte?

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : 2024barvy

The author Michaela

Leave a Response