close
Kuchyň

Bílá kuchyň ve skandinávském stylu zcela promění váš domov

O skandinávském stylu bydlení jste již určitě slyšeli. Jak by také ne. Jedná o trend, který naplno vtrhl i do českých domácností a bytoví designéři si jej nemohou vynachválit. Protože se jedná o styl, který je minimalistický a praktický zároveň, přinášíme vám několik tipů a doporučení, díky kterým se vaše nudná kuchyň změní v nejoblíbenější místnost ve vašem bytě.

Bílá není nudná. Naopak je nestárnoucí klasikou

Mohlo by se zdát, že v porovnání s živými odstíny modré, plnými tóny zelené a živé žluté je bílá barva fádní a nemoderní. Ale nedejte na první dojem. Bílá je nestárnoucí klasikou, která má stále plno es v rukávu. Bílá barva totiž dokáže jakýkoliv prostor opticky zvětšit a dodat nám pocit, že se jedná o luxusní a čistý interiér. Proto se sami sebe zeptejte, zda existuje lepší barva pro vaši kuchyň. Toho, že se vaše bílé kuchyňské zdi zašpiní od vaření se bát nemusíte, zvolíte odolnou barvu, kterou v případě ušpinění jednoduše omyjete vlhkým hadříkem.

Zásady skandinávského bydlení se hodí do každé kuchyně

Od bílé barvy se pojďme přesunout k zásadám bydlení podle Skandinávců. Jistě víte, že skandinávské bydlení je funkční a minimalistické. Právě to jsou dvě slova, která by měla vystihovat každou kuchyň. Díky tomu, že se ve vaší kuchyni bude nacházet co nejméně věcí, bude pro vás radost se v ní pohybovat a věnovat se přípravě pokrmů. I kuchyně těch nejproslulejších světových restaurací jsou totiž hlavně uklizené a vybavené pouze praktickými věcmi. Díky tomu probíhá příprava každého pokrmu efektivně a rychle zároveň.

Jak může jednoduchost navodit luxusní dojem?

I zcela jednoduše zařízená kuchyň může navodit luxusní dojem. Jak toho docílit? Kromě bílých stěn vsaďte také na bílé obklady kolem kuchyňské desky ve formě klasických dlaždiček. Tyto obklady doplňte kuchyňským nábytkem, opět v bílé barvě a nerezovými spotřebiči. Při volbě povrchů pracovních a jídelních ploch dejte přednost obyčejnému dřevu.

Kuchyňská linka musí být vždy perfektně uklizená a čistá

Kromě toho, jaké materiály a barvy se v kuchyni nacházejí, ji na luxusu a dokonalém vzhledu dodá také to, že kuchyňskou linku budete neustále uklízet a udržovat prázdnou. Jednak si tím ušetříte čas při neustálém otírání a také se vám bude snáze vařit, protože nebudete obklopeni hromadou věcí.

Nechť je v kuchyni vždy dostatek světla

I přesto, že bílá barva vaši kuchyň rozsvítí a opticky zvětší, nepodceňujte přítomnost dostatečného množství světla. Své čestné místo mají v kuchyni podle Skandinávců lustry umístěné nad kuchyňským stolem a světla nad linkou, která vám poskytnou komfort při vaření.

Zaměřte se na podlahu a vsaďte na kvalitu

Celkový vzhled dodá kuchyni také podlaha. Proto se inspirujte skandinávským typem bydlení a pořiďte si kvalitní dřevěnou podlahu. Bude vypadat útulně a elegantně na pohled a příjemně se vám po ní bude chodit. Ovšem pozor, pokud se ve vaší domácnosti vyskytují malé děti a bojíte se, že by dřevěná podlaha dostávala až moc zabrat, pomozte si drobným trikem, který spočívá v tom, že si pořídíte imitaci dřevěné podlahy. Vsadit můžete na kvalitní PVC podlahy.

Zařízení kuchyně ve skandinávském stylu v bílých barvách je vždy dobrým nápadem. Budete se v ní skvěle orientovat, bude dokonale funkční a na pohled bude působit luxusním a honosným dojmem. Samozřejmě v ní ale budete muset udržovat pořádek a většinu povrchů nechat volných. Vsaďte na osvědčenou a nestárnoucí klasiku, jakou bílá barva rozhodně je a zkombinujte ji s nerezovými spotřebiči a dřevěnými plochami.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : bílá kuchyňskandinávský styl

The author Michaela

Leave a Response