close
Bydlení

Skandinávský styl: 5 nejčastějších chyb. Vyhněte se jim

Skandinávský styl je v posledních letech velmi oblíbený. A není se čemu divit, jeho čistota, linie a perfektní uspořádání mají příjemný a pozitivní vliv na každého z nás. Jenže ani tak jednoduchý styl nemusí být proveden správně. Seznamte se s následujícími chybami, které dělá téměř každý z nás.

1. Bílou barvu kombinujte s jinými

Skandinávský styl je pro svou bílou barvu charakteristický, ovšem častou chybou je, že se bílá používá v celém prostoru. Tato barva musí být kombinována s jinými, ideálně přírodními barvami, jako je dřevo a mramor. Skvěle funguje také kombinace semišových a vlněných koberců, nebojte se dekorativních prvků z keramiky či barevného skla.

2. Nezaměřujte se pouze na dřevo

I když je dřevo pro skandinávský styl typické, někdy ho může být až příliš. Zvažte také jiné materiály jako jsou kovy, kameny (mramor). Cílem je narušit celý dřevitý efekt k dosažení elegantního skandinávského stylu. 

3. Pozor na chladný a sterilní prostor

Čisté a jemné linie jsou základním kritériem pro vytvoření skandinávského stylu. Jenže pokud toto pravidlo budete striktně dodržovat, navíc v kombinaci s bílou barvou, vytvoříte chladný prostor, který moc pozitivně působit nebude. Zakomponujte do prostoru různé dekorační předměty jako jsou svíčky, přehozy, knihy a koberce v teplejších tónech. Vůbec se nemusíte bát medově tónovaného dřeva, které vytvoří jakousi žádanou hloubku prostoru.

4. Zapojte svou fantazii

Velkou chybou je také fakt, že mnoho z nás nemá svou vlastní představivost, proto jsou napodobeniny interiérů častým výsledkem. Váš dům či byt může být dokonalou kopií jakéhokoliv stylu, ale nikdy se v něm nebudete cítit dobře, pokud do něj nepřidáte svou vlastní osobnost. Dokonce můžete i styly kombinovat, nemusíte se držet pouze jednoho (skvělou kombinací je skandinávský styl se stylem boho).

5. Vtáhněte do své domácnosti kus přírody

Obyvatelé severských zemí mají velice kladný vztah k přírodě, což se projevuje i u nich doma. Snaží se do svého obydlí začlenit jak rostliny, tak přírodní materiály v podobě dřeva, lnu, mohéru, juty apod.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : designskandinávský styl

The author Michaela

Leave a Response