close
Spolupráce

Při výrobě nábytku na míru volte kvalitní prvky. Odvděčí se vám dlouhou životností

Velkým trendem je v současnosti samozřejmě nechat si vyrobit nábytek na míru. Stále více lidí chce mít nábytek přesně podle svých představ a chce jej mít vyroben tak, aby dokonale pasoval do interiéru. Jedině s nábytkem na míru totiž docílíte toho, že budete mít prostor využit zcela optimálně. V mnoha případech dokonce ani nelze jiné řešení zvolit, protože prostory mají atypickou dispozici. Obvyklým příkladem jsou třeba podkroví. Pokud si však necháte udělat nábytek na míru, může za tím být řada úskalí.

Nábytek
Nábytek

Kvalita od realizace po materiál

V prvé řadě je potřeba si vybrat kvalitní realizační firmu. V tomto ohledu je vhodné rozhodovat se podle doporučení třeba od známých, ale klidně také podle důvěryhodných referencí na internetu. Pokud máte vybránu kvalitní realizační firmu, je důležité zvolit také kvalitní materiál na výrobu nábytku. A není to pouze o tom, zda zvolíte masiv, laminát, fóliované povrchy a podobně. Je to také o funkčních prvcích. Typickým příkladem jsou výsuvy pro zásuvky. Ty mají zajistit hladké vysouvání a zasouvání zásuvek. Vzhledem k tomu, že tuto činnost budete provádět mnohokrát, je důležité, aby se jednalo o kvalitní systém. Kromě toho mohou být tyto výsuvy doplněny o:

  • Tlumení
  • „Push“ systém

Tlumení je dnes už běžným požadavkem při výrobě nábytku na míru. Při zavírání zásuvky to zajistí její hladký dojezd. Pokud nechcete používat úchytky, můžete využít také tzv. „push“ systém, tedy provedení reagující na stlačení čela zásuvky, kdy následně dojde k jejímu otevření.

Roli hrají také drobnosti

Jak bude váš nový nábytek vypadat, na tom se podílí celá řada faktorů. Výše jsme hovořili o úchytkách, které se mohou stát výrazným designovým prvkem. Nábytkové úchytky proto volte tak, aby vám co nejlépe vyhovovaly. Je zde mnoho provedení, a to od těch moderních až po retro. Populární jsou také zapuštěné úchytky, které nevystupují do prostoru, a tak se hodí tam, kde je méně místa.

Tags : nábyteknábytkové úchytkyvýsuvy pro zásuvky

The author Jaroslav

Leave a Response