close
Komerční články

Investujte do vrtané studny! Ušetříte za vodu z vodovodního řádu!

studna

Vrtaná studna je v současné době výhrou. Ceny vodného i stočného stoupají a vlastní vodu ze studny máte zadarmo. Cesta k vlastní studně ale nebývá vždy bezproblémová.
Voda ze studny v první řadě musí být tzv. vyhovujícím zdrojem vody. Tedy hygienicky nezávadná. To je samozřejmě i ve vašem vlastním zájmu. Dalším důležitým parametrem je vydatnost pramene. Studna bez vody vám totiž zase bude k ničemu. Tyto parametry je třeba zjistit před samotnou výstavbou a uvést je v žádosti o stavební povolení.

Vrtaná versus šachtová

Studny se rozdělují na vrtané a šachtové. Výhodou šachtové studny je větší akumulace vody a snadná přístupnost k čerpadlu, což maximálně usnadňuje jeho opravy. Nevýhodou je pak právě její nízká hloubka a s ní sovusející náchylnost vody ke znečištění. A přímá závislost na množštví dešťových srážek. Vrtané studny bývají hlubší a s menším průměrem. A díky své hloubce zdrojem kvalitnější vody. Tudíž by měly být i vaší volbou.

Geologický průzkum a stavební povolení

Pokud jste se rozhodli pro vrtanou studnu, prvním krokem, jenž vás čeká, je geologický průzkum. K tomu budete muset požádat o stavební povolení. Ještě před tím ale budete muset zvolit vhodné místo pro její stavbu. To mimo jiné ovlivňuje již zmíněná vydatnost pramene.

Obraťte se na profesionály

Všechny tyto úkony je na místě svěřit profesionálům. Specialisty na vrtané studny například najdete ve společnosti Studny Polná, která již od roku 2002 pro své zákazníky zajišťuje vrtané studny na klíč. Včetně instalace čerpací techniky, dokumentace a stavebního povolení. Firma se sídlem v Brně realizuje projekty i na Vysočině, v Jihočeském a Jihomoravském kraji. Veškerá čerpadla, domácí vodárny a další čerpací techniku (české značky PUMPA) pak seženete v její prodejně v Polné. Více informací, jako jsou cena vrtané studny a přesný postup výstavby, najdete přímo na stránkách společnosti www.studny-polna.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Tags : studna

The author Martin Novotný

Leave a Response