close

Většina hospodyněk si potrpí na dokonalé úpravě domácnosti. Ta spočívá nejenom v zachování maximální čistoty, ale také ve sladění všech dekoračních prvků, které jsou doplněny o minimalistické detaily. Nedílnou součástí každé provoněné domácnosti jsou poté pokojové rostliny.

Ty přinášejí do interiéru prvek přírody, a navíc pomáhají s čištěním vzduchu uvnitř bytu nebo rodinného domu. Málokdo ovšem ví, že ne všechny rostliny se v interiéru cítí jako doma.

Orchidej – královna, o kterou se není snadné starat

Orchidej patří právem mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, čemuž se asi nemůžeme divit. Pohled na krásně kvetoucí rostlinu totiž nenechá chladným žádného botanika, protože pozornost poutá především svými zářivými květy. Orchideje jsou relativně náročné na péči, neboť vyžadují místa s polostínem. Příliš mnoho sluníčka bude rostlinám škodit. Zemina v květináčích nesmí být přemokřená, naopak byste ji měli udržovat jenom lehce vlhkou.

Monstera – moderna v klasickém kabátě

Monstera jednoznačně patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které navíc dokážou udělat obrovskou parádu. Její pěstování zvládne i úplný začátečník, protože není náročná na zálivku a ani na okolní prostředí. Monsteru zalévejte v okamžiku, kdy začíná svrchní vrstva půdy vysychat. Květináč s rostlinou pocházející z jižní Ameriky umístěte spíše do polostínu, kde bude mít květina dostatek prostoru. Stejně jako orchidej nemá monstera ráda přímé sluneční světlo.

Fíkus – jednoduchá rostlina do kanceláře

Další oblíbenou pokojovou rostlinou je fíkus. Díky své nenáročnosti je oblíbený nejenom u mladých hospodyněk, ale také v kancelářích, kde není prostor starat se o pokojové rostliny. Ideální je umístění malého květináče na stinné místo, na němž se bude fíkusu dobře dařit. Teplota v místnosti s rostlinou by neměla klesnout pod 18 °C, což ovšem není v běžné domácnosti problém. Se zálivkou to nepřehánějte a nezapomeňte čas od času otřít prach z listů.

Pokud se vám vaše domácnost zdá chudá, není nic jednoduššího než si do ní pořídit pokojovou rostlinu. Ať už zvolíte orchidej, monsteru nebo fíkus, určitě posunete váš byt designově dál.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domácnostpěstovánírostliny

The author Michaela

Leave a Response