close

Vonné svíčky patří mezi perfektní doplňky do interiéru, a to především v období mrazivé zimy a začínajícího podzimu. Při sychravém počasí je totiž třeba vytvořit v domácnosti jiskru a vytvořit pomyslné teplo domova, v němž se budete cítit příjemně.

Vonná svíčka je v tomto ohledu naprosto ideální, protože dokonale dokreslí celou atmosféru, zvláště v časech, kdy se venku brzy stmívá. Navíc bude navozovat i lehký pocit romantiky.

Které vonné svíčky vybrat?

Každý z vás bude asi u vonné svíčky preferovat trochu jinou vůni. Ne nadarmo se totiž říká, že sto lidí má sto chutí a u vůní to platí naprosto stejně. V konečném důsledku je však úplně jedno, jakou vonnou svíčku v domácnosti zapálíte. Nejdůležitější totiž je, abyste se v obývacím pokoji nebo ložnici cítili příjemně, pohodlně a aby vám svíčka nesmrděla. V takovém případě by vonná svíčka pozbyla veškerého smyslu, protože by místo vytvoření příjemné atmosféry navodila spíš otravné, až nechutné pocity.

Nejlepší podzimní vůně

I přesto, že výběr vonné svíčky je značně individuální, odborníci doporučují několik vůní, které jsou podle nich ideální do sychravého podzimního období. Obecná poučka říká, že mezi nejlepší patří vonné svíčky s nádechem ovoce, zvláště pak fíků. Proč zrovna tohle exotické ovoce? Mnoho lidí má aroma fíků spojené s dovolenou ve středomoří, kde si užívali tropických teplot. Tím pádem jsou tyto svíčky s nádechem fíků ideálním prostředkem k navození příjemné atmosféry v domácnosti.

Nepodceňujte citron a limetu

S podzimem přichází nejenom změna počasí, ale také změna denního rytmu. Doba slunečního svitu se pomalu zkracuje, zatímco noci se prodlužují. Mnoho lidí tak nemá čas na svůj rutinní odpočinek, což se podepisuje na jejich psychické kondici. V takovém případě však na scénu nastupují vonné svíčky s nádechem citrusu. Klíčem jejich úspěchu je hřejivý pocit, který ve vás dokáže tato vůně probudit.

Pakliže chcete v domácnosti navodit klid a příjemnou atmosféru, zamyslete se nad pořízením vonné svíčky. Ideální je zvolit aroma fíků nebo citrusů.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : dekoracedomácnostvůně

The author Michaela

Leave a Response