close

I když koupelna patří mezi nejmenší místnosti v bytě nebo domě, přesto v ní trávíme hodně času. Ráno do ní směřují naše první kroky a večer v ní hledáme relax po únavném dni. Šedé nudné prostory se již stávají minulostí. Koupelny se probouzejí do různých barev, které vám navodí dobrou náladu.

Dilema – vana nebo sprchový kout?

Prvním problémem, který budete řešit při předělávání staré nebo zřizování nové koupelny je, zda si do ní umístěte vanu nebo sprchový kout. Nápovědou při rozhodování je prostor. Pokud máte k dispozici malou místnost, určitě byste měli zvolit sprchový kout. Nezabere velkou plochu a vybírat si můžete od základního provedení až po různé speciality. V obchodech už dostanete varianty s masážními střiky, se zvýšenou vaničkou, elektronickým displejem s různými informacemi či zabudovaným rádiem. Pokud máte rádi saunování, parní lázeň si můžete udělat i přímo u vás doma. I to už dokáží vykouzlit současné sprchové kouty.

Dvě umyvadla jsou zárukou lepšího vztahu

Ranní chaos, když se všichni potřebují dostat z domu ve stejnou dobu zná asi většina lidí. Koupelna se tehdy stává doslova bojištěm. Mnoho hádek a hlavně drahocenných minut ušetříte tím, že si necháte zabudovat hned dvě umyvadla. Samozřejmě největším problémem je v tomto případě prostor.

Jaká podlaha?

Podlaha v koupelně je dost zatěžována, navíc do ní leckdy vběhnete i v botách. Proto je dobré vybrat odolnější materiál, který vydrží tento nápor. Vhodnou alternativou je dlažba. Jelikož na zem často padají kapky vody, vybírejte raději takovou, která bude mít protiskluzové vlastnosti. Vyhnete se tak případným úrazům, které se zde stávají poměrně často. Zvolte stejný nebo o něco tmavší odstín, jaký budete mít na stěnách. Ty vám stačí obložit kachličkami asi tak do poloviny stěny. Jinak vám dobře poslouží i voděodolná stěrka.

The author mata.l

Leave a Response