close
Bydlení

Jak urychlit vánoční úklid, abyste si užili svátky bez starostí?

Štědrý večer se nezadržitelně blíží, což je pro mnoho hospodyněk naprosto úmorná představa. Ke všem stávajícím povinnostem totiž přibude nejenom pečení vánočního cukroví, ale také tradiční vánoční úklid.

Na něm si spousta domácnosti zakládá, takže místo klidu u pohádek nebo celovečerních filmů se budete zaobírat mytím oken, luxováním a pochopitelně utírám prachu. Přitom však existuje několik velmi jednoduchých tipů, s jejichž pomocí můžete předvánoční úklid urychlit.

Využijte parní čistič

Jedním ze skvělých pomocníků v rámci úklidu před Vánocemi je nepochybně parní čistič. S jedním přístrojem totiž vyčistíte nejenom okna, ale také nábytek. Obrovskou výhodou je pochopitelně nepoužívání agresivních chemických prostředků, čímž ušetříte velké množství času. Kromě obyčejného parního čističe můžete použít také parní generátor, který umožňuje šetrné vyčištění všech druhů textilií. Je tedy ideální na vyprání záclon, respektive závěsů, jež byste za normálních okolností museli dávat do pračky.

Proč použít speciální čističe?

Dalším vynikajícím tipem na urychlení předvánočního úklidu jsou kvalitní čističe. Díky jejich použití si v krátkém čase poradíte se zaschlými skvrnami, mastnotou nebo podobnými nečistotami. Nakupování univerzálních čističů není odborníky příliš doporučované, protože tyto přípravky si obvykle neporadí se všemi druhy špíny. Skvrny tedy musíte drbat, takže hrozí relativně velké riziko poškrábání nábytku, skla nebo textilie.

Jak vyčistit lapače prachu?

Prakticky v každé domácnosti se nachází několik drobných předmětů nebo suvenýrů, které jsou ovšem přezdívány jako lapače prachu. Pro většinu hospodyněk je jejich mytí noční můrou, protože umytí všech předmětů trvá neuvěřitelně dlouho. Jenomže pokud jsou vaše lapače prachu z nesavého materiálu, nebojte se je umístit do lavoru s vodou, popřípadě do myčky. Ideální variantou je také jejich položení do vany a osprchování vlažnou vodou.

Vánoční úklid nepochybně k přípravám na Štědrý den patří, nicméně byste to s ním neměli přehánět. Pokud se do něj přesto chcete pustit, využijte osvědčené tipy, které vám úklid urychlí.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : úklidVánoce

The author Michaela

Leave a Response