close

Bez pokojových rostlin by byl interiér nudný, pokojovky okamžitě mění atmosféru na klidnou a útulnou. Jenže pokojové rostliny nejsou jen zajímavou ozdobou domácnosti, mohou se pyšnit vlastnostmi, které jsou velkým přínosem pro naše zdraví. Nevěříte?

Africká fialka

Je obecně známo, že fialová barva je pro člověka přínosem. Mezi její přední vlastnosti patří fakt, že dokáže člověka uvolnit, proto by fialky v domácnosti neměly chybět. Při dívání se na ně dochází k uvolnění adrenalinu a výraznějšímu okysličení mozku.

Aloe Vera

Aloe známe snad všichni, zejména její účinky při péči o plet a zdraví. Tato rostlina je známá tím, že odstraňuje formaldehyd a benzen. Kromě toho, že napomáhá s hojením popálenin a ran, ovlivňuje i kvalitu vzduchu u vás doma.

Ledviník ztepilý

Milovníci kapradin by si rozhodně měli pořídit ledviník, který je naprosto dokonalou ozdobou v domácnosti, ale také rostlinou, která funguje jako zvlhčovač vzduchu. A jak se o takovou kapradinu starat? Umístěte ji na přímé slunce a pravidelně postříkejte vodou.

Dracena

Dracena patří mezi jak oblíbené, tak nenáviděné rostliny, a to především kvůli tomu, že spousta lidí neví, jak se o ni starat. V mnoha případech je výsledek naprosto stejný, listy začnou opadávat a dracena končí v koši. Draceny a jiné palmové rostliny dokáží zbavit domácí prostředí od látek jako je formaldehyd, benzen, látky z kouření a oxid uhelnatý. Ne nadarmo je můžete často vídat ve firmách a kancelářích, absorbují škodlivé látky vyzařující z počítačů.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk není velmi oblíbená rostlina, ale věřte, že by se měla vyskytovat všude tam, kde je suchý vzduch. Perfektní volbou jsou ložnice, protože tato rostlina produkuje tzv. večerní kyslík. Tchýnin jazyk absorbuje látky jako je benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen a toluen.

Jaké pokojové rostliny máte doma vy?

Zdroj foto: freepik.com

Tags : detoxikacepokojové rostlinypokojovky

The author Michaela

Leave a Response