close
Komerční články

Je lepší balkon, nebo lodžie? Jaké výhody a nevýhody nabízejí?

architecture-gaa5fdad8f_1280

Balkony a lodžie jsou architektonické prvky, které významně pomáhají rozšířit obytný prostor. Je příjemné mít možnost se projít na čerstvém vzduchu, když bydlíte v bytě, aniž byste ho museli opustit. Čemu ale dát raději přednost?

Lodžie vs balkon

Jestliže se teprve do stavby nového domu pouštíte, tak si lze rozmyslet, zdali si pořídíte balkon, nebo lodžii. Rozdíl mezi nimi je v samotné výstavbě.

Co je balkon?

Balkon bývá předsazený před nosnou zeď, je tedy jakoby více otevřený. Oprava balkonů je pak častějším případem, protože více trpí povětrnostními podmínkami.

Co je lodžie?

Lodžie nevybočuje z obvodových zdí domu, je tedy zapuštěná do domu. Někdo preferuje balkon, protože má pocit, že lodžie zbytečně ubírá z velikosti bytu. Lidé pak někdy volí zasklení lodžie, čímž si v podstatě zvětší byt.

Víte, že u starší výstavby lze balkon zrekonstruovat na lodžii? Své zkušenosti s tímto má firma Montážní práce FitMont s.r.o., která se specializuje na stavbu nových lodžií a výměnu balkonu za lodžii. Provedla už řadu realizací předsazených lodžií u panelových domů.

Jak vyřešit dilema s balkonem a lodžií

Jestliže jste doposud měli balkon, pak možná přišla řada na změnu. Tou bude lodžie, která vám poskytne o něco více soukromí, protože je lépe krytá. A když si ji navíc necháte zasklít, budete mít v bytě k dispozici venkovní prostor, kde budete moci sedávat a odpočívat. Lodžii lze dokonce vybudovat tam, kde balkon původně vůbec nebyl. Společnost FitMont pracuje s vlastním prověřeným systémem kotvení, takže se dobře přizpůsobuje i specifickým podmínkám. Působí po celém území České republiky i na Slovensku. Na trhu firma funguje už od roku 1998 a na svém kontě má desítky tisíc zrekonstruovaných lodžií.

Nechte si poradit od odborníků

Nemusíte být machry na balkony, protože od toho tu jsou pro vás profesionálové, kteří vám rádi poradí. Připraví vám také bezplatnou a nezávaznou kalkulaci, abyste si vše mohli dobře promyslet. Svůj požadavek na rekonstrukci balkonu nebo lodžie můžete zadat na webových stránkách www.fimont.cz prostřednictvím poptávkového formuláře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Dalibor Navrátil

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response