close

Prakticky každému se doma nachází kancelářská židle, na níž trávíte veškerý čas při práci na počítači nebo na notebooku. Tento způsob sezení je nepochybně o dost příjemnější, než pokud byste se měli krčit na obyčejné dřevěné stoličce.

Jenomže i koženková kancelářská židle potřebuje určitou péči, což mnoho z vás určitě překvapí. V opačném případě se totiž objeví strašné vrzání, které vám po několika dnech začne lézt na nervy.

Proč kancelářská židle vrže?

Kancelářská židle rozhodně nevrže sama od sebe, protože tenhle problém bude mít celkem očividnou a jasnou příčinu. Nejčastěji se jedná o povolené šrouby nebo zaschlý tuk na pohyblivých částech otáčecího či zvedacího mechanismu.

Obvykle židle skřípe hlavně při otáčení nebo zvedání či spouštění sedáku, ovšem nejčastěji se otravný zvuk objevuje při houpání. Nepříjemné vrzání pochází zpod sedadla nebo opěradla, kde byste také měli hledat řešení tohoto problému.

Co budete na opravu židle potřebovat?

Do opravy vrzající kancelářské židle se rozhodně můžete pustit sami. Nejedná se totiž o žádné sofistikované zařízení, které byste metodou pokus omyl nezvládli opravit. Překvapivě nepotřebujete ani žádné speciální nářadí. Bohatě si vystačíte se šroubovákem, kleštěmi, kladivem a tukem určeným na nábytek. Od věci však nebude ani připravení kladiva, protože se může stát, že zaschlé mazivo slepí části židle dohromady, takže bude na místě jemné použití hrubé síly.

Jak tedy židli opravit?

Pokud problém naleznete ve špatně utažených šroubech, není nic jednoduššího, než je dotáhnout. Máte-li ovšem pocit, že šrouby jsou vyviklané, takže nedrží dobře na svých místech, bude oprava trochu složitější. Do otvoru nalijte tmel nebo PVA a šroub rychle zašroubujte zpátky. Po zaschnutí lepidla by mělo otravné vrzání zmizet. Nejlepším způsobem opravy je ovšem prevence, tedy pravidelné mazání pohyblivých částí kancelářské židle.

Skončete jednou pro vždy s vrzáním židle. Zkontrolujte utažení všech šroubů, případně promažte pohyblivé součástí a veškeré nepřirozené zvuky by měly být na dlouhou dobu odstraněny.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : kancelářžidle

The author Michaela

Leave a Response