close

Posezení za dlouhých zimních večerů před tančícími plamínky dělá toto období malebným a poetickým. Představte si to sami: sedíte zabořeni do měkkého ušáku, zabalení do deky či plédu, v ruce hrnek s oblíbeným horkým nápojem, v krbu tiše praská dřevo, pokojem se nese specifická vůně hořících polínek a plameny romanticky iluminují prostor. Znáte uprostřed zimy krásnější obrázek?

Krby skutečné dodávají interiéru specifické kouzlo. Kouzlo, které se nedá ničím nahradit. Lidská až atavistická fascinace ohněm evokuje v našich nitrech pocit tepla, bezpečí, domova. A to je první zásadní výhoda krbů v našich interiérech. Co jiného pozitivního ještě krby v našich domovech představují?

Krb jako doplňkový zdroj tepla

Krb, kromě toho, že dokáže vytvořit neopakovatelnou atmosféru v místnosti, umí také v přechodném období vytopit interiér nebo doplnit stávající topný systém. Jsou pochopitelně i krby, které spolehlivě vyhřejí celý dům. Vzhledem ke stále rostoucích cenách energií je topení v krbu levnější alternativou vytápění domu elektřinou či plynem. S využitím krbových vložek přeměníme krb ve výborný zdroj tepla, aniž bychom přišli o romantické posezení u tančících plamínků.

Výhody vytápění krbem

Nepochybně je výhodou topení krbem skutečnost, že spotřebováváme obnovitelné zdroje, tedy dřevo. A výhodou je také skutečnost, že zatopením v krbu ohřejete vzduch v místnosti mnohem rychlej, než tomu je u jiných druhů tepla. Proto se krby vyplatí i v rekreačních objektech, jež využíváme celoročně. Sami si jistě vzpomenete na teplo linoucí se z krbu v horské chatě, kde jste byli na zimní dovolené.

Jestli chcete, aby vám krb skutečně sloužil a dělal radost, obraťte se s realizací na odbornou firmu. My Češi sice jsme národ kutilů  ledacos si umí udělat sami, pokud jde ale o o tak specifickou záležitost jako výhřevnost, protipožární izolaci či úpravu komínu, svěřme je do rukou zkušených řemeslníků.

Tags : krb v interiéruvýhody krbuvýhody topení krbem
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response