close

Kytkám se v koupelně daří velmi dobře, už proto, že je tam klima podobné subtropům a tropům. To znamená méně světla a poměrně vysoká vlhkost. Před výběrem vhodných květin do koupelny je vhodné se ptát po takových, které mají rády vlhkost.

shutterstock_221766808

Další nezbytnou podmínkou je, aby v koupelně bylo alespoň malé okýnko, případně luxfery. Některé kytky mají rády skutečně přítmí, ale v úplné tmě byste se museli uchýlit pouze ke kytkám umělým.

Kytky vhodné do koupelny

Výběr je vcelku bohatý. Do koupelny se hodí různé druhy kapradin, které si libují ve vlhkosti a na světlo jsou nenáročné. Občas je však nutné i tyto rostlinky přihnojit. Za krásnou rostlinu se dá považovat parožnatka, která však místo květináče potřebuje dubovou kůru. Tím získáte skutečně originální kousek přírody do koupelny.

Více světla už vyžaduje bromélie, která má tuhé listy stočené do tvaru okapu, jež zachytávají, dešťovou vodu. Nezalévají se tedy do zeminy, ale právě prostřednictvím listů. K nejznámějším broméliím patří například ananas.

Další výbornou květinou, která ozdobí vaší koupelnu, je orchidej. Těch existuje celá řada od lučních po horské. Do koupelny se však hodí tropické orchideje, kde se jim bude skvěle dařit. Jestliže doma takovou orchidej máte a květy jste na ní viděli pouze po přinesení z obchodu – zkuste jí umístit do koupelny. V koupelně ve vlhkém prostředí bude vykvétat opakovaně. Světla vyžadují mnohem více než například kapradiny, ale jinak se péče o ní výrazně neliší.

Sladění koupelny s kytkou

Květina ve vaší koupelně ať už je jakákoliv může být základem pro určení barevnosti. V případě šedobílého obkladu umístěte do koupelny fialovou kytku a k ní další doplňky v tomto odstínu. Může to být koupelnová předložka, ručníky v téže barvě, fialové svíčky či dózy.

Tags : kapradíkoupelnakytkyorchidej
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response