close

Možná už jste někdy mechový obraz viděli, tento prvek se stává čím dál více oblíbeným. Nebojte se živých obrazů. Péče o ně je sice o něco větší než o klasický obraz, dojem z celkového interiéru je ale pak k nezaplacení. Zjistěte, co všechno obnáší péče o mech.

Mechové aplikace jste možná již viděli v interiéru větších firem nebo dokonce obchodních centrech. To však neznamená, že se nehodí i do vašeho domova. Právě vaše domácnost se může pyšnit takovým originálním kouskem, jako je právě mechový obraz. Nebojte se větších obrazů, budou nádherným dominantním prvkem.

Kousek zeleně ve vašem domově

Fakt, že jsou přírodní prvky moderním pojetím interiérového designu, je dobrým předpokladem pro pohodovou atmosféru celého domova. Nebojte se přírodních prvků a vedle dřeva a kamene použijte i mech. Mechové dekorace vypadají velmi zajímavě a přenesou i kousek lesa do vašeho pokoje. Design přírody bude perfektním sladěním vašeho moderního interiéru do pohodové a domácké atmosféry.

Údržba je minimální

Možná vás od mechové aplikace odrazuje myšlenka, že bude samotná péče o ni moc náročná. Opak je však pravdou. Nemusíte se starat o žádnou zálivku, ani přívod vody k obrazu není třeba. Tento téměř bezúdržbový systém vás bude bavit nejen díky krásnému dekorativnímu prvku, ale také díky minimální péči.

Mech, který se používá do obrazů a velkých nástěnných aplikací totiž není živý a zasazený do země. To je potřeba říct hned na začátek. Neznamená to však, že se jedná o mech umělý, plastový. Mech použitý v obrazech je mumifikovaný a stabilizovaný tak, aby vypadal stále čerstvě. Tento způsob se používá aplikací glycerinu, který má speciální zápach, který však po pár týdnech po aplikaci vyprchá. Díky tomu však nemusíte mech nikterak rosit, zalévat nebo se o něj starat. Bude mít stále stejně zelenou a čerstvou barvu a váš interiér obohatí.

Vhodné umístění je zásadní

Aby mech vypadal stále čerstvě a byl plný jasně zelených odstínů, je třeba jej umístit na zeď bez přímého slunečního svitu. Paprsky totiž mohou časem způsobit vyblednutí. Na stěně ve stínu nebo polostínu bude váš mechový obraz v naprostém bezpečí. Křehkost mechových bouliček zůstává stále stejná, přestože se nerosí, nezalévají ani nepřesazují.

Zvědavé ruce obraz zničí

Na nástěnný mechový obraz se nesmí sahat, což může být problém v případě zvídavé návštěvy, která se chce o pravosti mechu přesvědčit na vlastní kůži. Při osahávání mechu může dojít k poškození samotné struktury a časem se jednotlivé kousky mohou odlepit nebo opadat. Pokud bude ale mechový obraz plnit pouze vizuální funkci, není důvod, proč by neměl vydržet i několik let. Ponechte obraz ve stínu, neroste jej a nesahejte na něj, pak vám tento originální dekorativní prvek vydrží i deset let.

Hmyzu a škůdců se bát nemusíte

Dalším mýtem, který je spojený s mechovými aplikacemi na stěně, je strach ze škůdců. Hmyz se do stabilizovaného mechu potaženého glycerinem skutečně nepouští, není pro ně lákavý. Jediná starost, která vás může potkat, je klasický prach, který se do mechu může usadit. Ten však jednoduše a velmi opatrně vysajete hubicí vysavače, který nastavíte na nejnižší výkon. Stejně tak můžete prach i vyfoukat jemným větrem.

Pohádka z mechu a kapradí

Jaké druhy mechu se používají pro nástěnné dekorace? Fantazii se meze rozhodně nekladou. Některé mechové obrazy jsou vyrobené z klasického lesního mechu, krásnou a jemnou strukturu má i mech sobí. Zajímavé obrazce vytváří i španělský mech, spolu se zajímavými hnědými prvky vám ozdobí obraz i mech královský.

Mechové obrazy mohou být doplněné také o větve, lišejníky, drobné kameny nebo dokonce kapradí. Díky těmto prvkům bude vaše nástěnná dekorace ještě mnohem zajímavější a dojem z něj bude jako z procházky nejkouzelnějším lesem kolem studánky. Nebojte se všechny druhy kombinovat, esteticky se můžete vyřádit dle vlastní kreativity.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : mechmechový obraz

The author Michaela

Leave a Response