close
Spolupráce

Milujete saunování i soukromí? Odpovědí může být domácí finská sauna

sauna

Prostředí sauny je ideálním pro „doplnění baterek.“ Obnoví fyzickou i psychickou energii a k tomu tělu poskytuje nespočet fyzických benefitů. Prostředí veřejné sauny však může být mnohým nepříjemné. Prostor musíme sdílet s dalšími lidmi, kteří často nerespektují saunovou etiketu a na odpočinek tak můžeme zapomenout. Řešením pro pravé milovníky saunování může být domácí finská sauna.

Proč zvolit domácí saunu

Pokud milujete saunování, ale už méně oceňujete mačkat se s ostatními lidmi v malé sauně a v horším přitom poslouchat jejich životní příběhy, domácí sauna je jasnou volbou, která vás nechá relaxovat v klidu, nehledě na vládní nařízení i na denní dobu.

Jak vybrat domácí finskou saunu?

Domácí finské sauny se dělí primárně na exteriérové a interiérové. Venkovní finské sauny se hodí na terasu i na zahradu, většinou je o kus prostornější než sauna interiérová (obvykle můžete pořídit venkovní saunu pro šest lidí), ale její cena je přece jen o něco vyšší. Většina interiérových saun se pohybuje v ceně přesahující 100 000 korun. K tomu samozřejmě vyžadují i dostatek prostoru.

Druhou a v posledních letech mnohem oblíbenější je domácí finská sauna vhodná do interiéru.

Finská sauna do interiéru

Sauna vhodná do baráčku je většinou o něco menší než sauna pro venkovní použití, i tak si můžete pořídit finskou saunu vhodnou až pro šest lidí. Obvyklejší je však velikost finských saun pro 2 až 3 osoby.

Ideální je, pokud o sauně přemýšlíte už při návrhu a samotné stavbě domu a rovnou jí přizpůsobíte architektonický návrh.

Pokud kupujete hotový dům nebo už v jednom bydlíte a saunou si chcete zpříjemnit život, budete její velikost i typ muset vybrat podle stávajících možností.

Příslušenství a materiál

V případě sauny Marimex SISU L jsou součástí interiérové sauny samozřejmě kamna s integrovaným ovládáním, veškeré saunové příslušenství včetně lávových kamenů.

Stejně jako většina ostatních kvalitních saun do interiéru i sauna SISU L je z kvalitního kanadského jedlovce. V označení materiálu ho najdete pod značkou Hemlock.

Dřevo je neodmyslitelnou součástí sauny nejen pro své izolační schopnosti, ale také pro pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Brání vám v saunování zdravotní stav? Zkuste infračervenou saunu

Přestože je obecně finská sauna zdraví prospěšná, některým lidem nesvědčí.

Pobyt v příliš teplém prostředí může škodit lidem např. s vysokým tlakem či lymfatickými obtížemi. Někomu zase může škodit střídání teplého a studeného prostředí.

Pro takové případy se jako řešení nabízí infračervená sauna, která tělo prohřívá přímo pod kůži a při nižší teplotě. Současně má i o něco nižší pořizovací cenu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Tags : finská sauna

The author Martin Novotný

Leave a Response