close
BydleníDoplňky do domácnosti

Odolné akustické panely z polyesteru nabízí ideální řešení pro každý prostor

akusticky-panel

Každý den jsme v různé míře obklopeni zvukem. Ten však může být jak příjemný, tak velmi rušivý. K tomu, aby nám zvuk přinášel jen příjemné pocity mohou pomoci akustické panely. Dovedou optimalizovat akustiku, mírnit hluk a vytvořit příjemný prostor jak doma, tak třeba i v kanceláři či jinde.

Jak vybrat akustické panely

Při výběru se vyplatí pamatovat především na materiál. V současné době se jako ideální řešení jeví akustické panely z polyesteru. Zatímco dříve mnoho firem vyrábělo panely z polyuretanů, dnes se trendy mění směrem k větší bezpečnosti i ekologičtějšímu přístupu.

Polyuretany se totiž ukázaly být jako značně nepraktické, a to zejména kvůli vysoké hořlavosti, ale také nestálosti při působení UV záření. Polyester tyto problémy snadno řeší. Panely z tohoto materiálu získávají velmi dobré výsledky při všech testech hořlavosti i měřeních, a proto jsou ideální volbou do domácností i pracovního prostředí.

Kromě toho je polyester velmi vhodným materiálem pro svou skvělou odolnost mechanickou odolnost. Díky tomu je možné panely instalovat i v náročných prostředích, například tělocvičnách či sportovních halách, kde hrozí nárazy.

Široké spektrum využití

Akustické panely se dají umístit do různých prostor. Velmi častým řešením jsou akustické panely na stěnu, které dovedou regulovat akustiku, ale také tlumit nepříjemné zvuky. Protihlukové panely umí zajistit velmi spolehlivé odizolování od nechtěných ruchů a zvuků. Navíc se v dnešní době nemusíte spokojit jen s nevzhlednými panely, které na první pohled bijí do očí. Pořídit si můžete i nádherné designové kousky, které ve skutečnosti daleko spíše plní funkci elegantního doplňku. Nejde tedy zdaleka jen on funkční, ale i estetické řešení.

Myslete ekologicky

V dnešní době by nám neměl být lhostejný ani ekologický rozměr a ani v tomto směru polyesterové akustické panely nijak nezaostávají. I proto si v poslední době získávají zasloužené uznání. Výrobní technologie se navíc stále vyvíjí a pořád vznikají kvalitnější a odolnější výrobky s ještě lepšími vlastnostmi. Pokud jste dosud nad akustickými panely pouze uvažovali, je nyní vhodný čas konečně si vybrat řešení na míru vašim potřebám.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response