close

Na kvalitu podlah se kladou stále větší nároky. Podlahy by měly být hlavně kvalitní a také splňovat a uspokojovat spotřebitele z estetického hlediska. Na trhu už nějakou dobu jsou rigidní podlahy, které však nejsou až tak známé. O co se přesně jedná?

Co jsou rigidní podlahy?

Rigidní podlahy jsou specifická svým složením. Jádro je tvořeno vápencem a kamenivem a povrch je opatřen výjimečným nátěrem, tzv. synchronizovaným gravírem, který přidává na hodnotě podlahy.

Vlastnosti rigidních podlah

  • Voděodolnost – Ta patří mezi největší výhody rigidních podlah, protože jádro je zcela nepropustné. Proto jsou tyto podlahy vhodné také do koupelen, sklepů, prádelen či kuchyně. 
  • Snadná instalace – Mnoho kutilů se do montáže podlah pouští samo. Mezi plusy těchto podlah je také snadná montáž. Principem je systém tzv. click, kdy do sebe jednotlivé desky pouze zacvaknete.
  • Cena – Ano, rigidní podlahy jsou o něco dražší než ty klasické vinylové, ale cenou stále nemohou konkurovat podlahám dřevěným. A když vezmete v potaz jejich snadnou instalaci, můžete si odečíst také náklady za montáž.
  • Styl – Stejně jako klasické vinylové podlahy, tak i ty rigidní jsou k dostání v široké škále dekorů, vzorů a barev. Nemusíte se bát, že vypadají lacině, na první pohled je od skutečného dřeva nerozeznáte.
  • Komfort – Pokud chcete, aby chůze po podlaze byla tichá, rigidní podlahy jsou tím pravým ořechovým, protože tlumí kročejový hluk. Při výběru pamatujte, že čím silnější prkno je, tím komfortněji se budete cítit.
  • Snadná údržba – Jak jsme již zmínili na začátku, tyto podlahy jsou vysoce odolné, a to zejména vůči nárazům, skvrnám, poškrábání, loupání a opotřebení. Takže pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky, rozhodně jsou pro tak rušnou domácnost ideální. Kromě toho jsou snadné na údržbu.
  • Spáry – Druhý znak, jímž se rigidní podlaha vyznačuje, jsou dilatační spáry, které u těchto podlah prostě nejsou.

A jakým podlahám dáváte přednost vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : rigidní podlaha

The author Michaela

Leave a Response