close

Kosmetický stolek je praktickým doplňkem do ložnice, který umožňuje mít všechny kosmetické produkty na jednom místě. Slouží zpravidla ženám, kterým usnadňuje ranní a večerní úpravu vzhledu. Pokud hledáte kosmetický stolek do vaší ložnice, existují určité faktory, které byste měli zvážit při jeho výběru.

Velikost a prostor

Při výběru kosmetického stolku je důležité zvážit, jaké množství kosmetických produktů máte a jaký prostor potřebujete pro jejich uskladnění. Pochopitelně záleží i na tom, kolik místa v ložnici pro něho najdete. V některých případech je třeba se spokojit s menším stolkem. Ale i ten může udělat dobrou službu, je-li vhodně zařízení s dostatkem šuplíků a organizérů.

Design a styl

Styl sehrává při výběru kosmetického stolku zásadní úlohu. Je třeba, aby ladil se vkusem jeho majitelky a také s ostatním nábytkem v ložnici. Pokud máte moderní ložnici, může být kosmetický stolek s minimalistickým designem tou správnou volbou.

Materiál

Rozhodněte se, z jakého materiálu by váš kosmetický stolek měl být. Dřevěné kosmetické stolky jsou klasickou volbou, co se hodí do jakkoliv zařízené ložnice. V nabídce kamenných prodejen a internetových obchodů se dají najít stolky vyrobené z kovu, skla a v jejich kombinaci. Určitě byste měli zvážit údržbu stolku a jeho cenu. I ta rozhoduje při jeho výběru.

Zrcadlo

Většina kosmetických stolků má zrcadlo, které je velmi užitečné pro aplikaci kosmetiky. Tady je ale třeba počítat s tím, že stolek se zrcadlem zabere více místa. Alternativou je stolek bez vestavěného zrcadla, čímž se prostor trochu ušetří. K líčení ke možné využívat příruční zrcadlo nebo zrcadlo pověšené na zdi, které udělá stejnou službu.

Cena

Ceny kosmetických stolků se mohou lišit v závislosti na materiálu, designu a velikosti. Zvažte svůj rozpočet a vyberte si kosmetický stolek, který bude vyhovovat vašim potřebám a finančním možnostem. Mějte na paměti, že dražší kosmetické stolky nemusejí být nutně kvalitnější nebo lepší než levnější alternativy.

Zvažte proto své požadavky a vyberte si kosmetický stolek, který bude nejlepší volbou pro vás a vaši ložnici. Zde je možné zdůraznit to, že existují bazary, kde je možné koupit kosmetický stolek v dobrém stavu za zlomek ceny.

Funkčnost

Kromě úložného prostoru a zrcadla mohou být některé kosmetické stolky vybaveny různými vychytávkami, které umožní dobře uložit kosmetické přípravky. Jsou to hlavně:

  • výsuvné zásuvky,
  • osvětlení
  • stojany na šperky.

Na trhu se prodávají kosmetické organizéry, které fungují jako dodatečný úložný prostor. Praktické jsou otočné, jež šetří místo.

Kompatibilita s ostatním nábytkem

Při výběru kosmetického stolku bude nutné zvážit, aby dobře ladil s ostatním nábytkem v ložnici, a to barevně i stylem. Nemusí být stejného barevného odstínu. Ovšem výsledný efekt by měl působit přirozeně a příjemně na pohled.

Bezpečnost a kvalita

Při výběru kosmetického stolku nezapomeňte zkontrolovat jeho kvalitu a bezpečnost. A to zejména tehdy, když ho pořizujete z druhé ruky. Ujistěte se, že je stabilní a pevný, aby nedošlo k nebezpečným situacím při používání. Pokud je kosmetický stolek vyroben ze dřeva, měl by být správně ošetřen a nemít ostré hrany, které by mohly být nebezpečné.

Vhodná židle jako nezbytný doplněk

Ke kosmetickému stolku patří jako jeho nutný doplněk židle. V některých případech se prodávají již sady stolku a židle. Jestliže si budete židli dokupovat, lze zvážit její styl. Hodit se může i obyčejný čalouněný taburet, otočná židle nebo pohodlné křeslo.

Vyberte si kosmetický stolek, který bude nejen funkční a praktický, ale také estetický, a který bude vyhovovat vašemu osobnímu stylu a potřebám.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracekosmetický stolekkosmetika

The author Michaela

Leave a Response