close

V dnešní době nás výrobci lákají na koupi kuchyně různými vlastnostmi povrchů. Zda jde o nezničitelnost nebo minimální péči. Nedá se to však na 100 % říct ani o jednom povrchu. V kuchyni jsou neustále mastné výpary , rozlité tekutiny či nechtěné cákance . Pokud chcete, aby vaše kuchyň vydržel co nejdéle , je třeba čistit kuchyni co nejčastěji a nejúčinnější .

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/276955
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/276955

Lesklá fasáda

Hitem posledních let je zavádět si lesklé kuchyňské dvířka a pracovní desky . Vypadá to krásné . Kuchyň se leskne sta krystal , avšak problém nastává při jejich čištění . Nejen že je vidět každou spinkat , ale také každý otisk prstu. Na trhu existují dva druhy lesklých povrchů . Levnější je laminát pokrytí lesklou fólií. Po čase můžete zjistit , že se vám fólie odlupuje . Dá se tomu i předejít, pokud do nitra skříňky nedáte vestavný spotřebič . Lepidlo má odolnost do 80 ° C a je větší pravděpodobnost o dřívějším odlepování se . Dražší verzí lesklého provedení je kvalitní odolný lak . Tato varianta má delší životnost a je odolnější před ostrými , tvrdými a horkými předměty . Údržba lesklé pracovní desky je velmi snadná . Připravte si kbelík se saponátem a čistý hadřík . Vyhýbejte se prostředkem s obsahem písku . Mohly by lesklý materiál snadno poškrábat . Na fóliové dvířka nikdy nepoužívejte suchý hadřík. Fólie by se mohla pod třením snadno odlepit.

Nerez

Materiál se doporučuje čistit často a krátce. To znamená , najděte si alespoň 5 minut každý den , abyste mokrým hadříkem prošli nerezový povrch. Později povrch vysušte dosucha , aby nezmatnel . Jednou za týden použijte čistící prostředek určený na nerezové povrchy. Vyhýbejte se koupi přípravků s obsahem chloru . Skvrn a škrábanců se zbavíte speciální houbičkou a leštící pastou. Varnou desku s nerezovým povrchem se snažte vyčistit vždy po vychladnutí. Fleky vám půjdou rychleji dolů.

 

mata.l

The author mata.l

Leave a Response