close

Umělý trávník umístěný v mé zahradě? Připadá vám to jako nápad, který si vy určitě nemůžete dovolit? Koupě umělého trávníku je dražší, ale najdou se plochy, kde má pokládka praktický význam.

Již delší dobu se umělý trávník používá zejména na zatravnění sportovišť. Najdou se i plochy v zahradě, kde se skutečnému trávníku nedaří. Může to být ve stínu mezi domy, dopadová plocha umístěná pod dětskými skluzavkami či prolézačkami, nebo promočené místa pod okapem, zahradní sprchou či bazénem. Na trhu existuje umělý trávník, který je vysoce odolný pod vysokým tlakem. Je proto vhodný na příjezdovou plochu do garáže.

Představujete si umělý trávník jako drsný povrch, který škrábe a je na dotek velmi nepříjemný? Opak je však pravdou. Je velmi jemný, měkký a příjemný na dotek při chůzi naboso.

Na trhu se nacházejí koberce různých cenových kategorií. Také si můžete vybrat různou intenzitu zelené barvy. Dokonce se dají nalézt provedení iv oranžové či modré barvě. Samostatná kategorie je délka a tloušťka vláken či počet vpichů na metr čtvereční. Nejkvalitnější koberce jsou skoro identické se skutečným trávníkem. Mají několik odstíny zelené a jsou složeny ze dvou až tří druhů různých vláken.

Materiál, ze kterého se umělý trávník vyrábí je zdravotně neškodní, nebarví oblečení a je recyklovatelný. Samozřejmě, že je vodopropustný, mrazuvzdorný a také odolný vůči UV záření. Běžná životnost umělého trávníku se pohybuje v rozmezí 10-15 let.

Pokud se rozhoduje nad koupí umělé trávy existuje mnoho firem i v Čechách, které vám ji donesou až domů. Cena se závisí od prodejce ale průměrně se pohybuje kolem 10 € za čtvereční metr.

mata.l

The author mata.l

Leave a Response