close
Doplňky do domácnosti

Podzim v domácnosti: důraz na osvětlení, pohodlí a dobrou náladu

Během podzimu se dny postupně zkracují a častým jevem jsou mlhy, déšť a nevlídno. Proto je důležité si v tomto ročním obdobím vytvořit kouzelnou a příjemnou atmosféru ve svém domově. Díky tomu si budete neustále držet úsměv na rtech a dobrou náladu. Poradíme vám, jak na to.

Bojujte proti podzimním chmurám s pomocí světla

Abyste nebyli podráždění z nedostatku slunečního svitu, obklopte se doma svíčkami, lampičkami a barevnými řetězy. Osvětlení můžete rozmístit doslova po celé domácnosti a nenechat tak žádný kout nehostinný a prázdný. Aromatické svíčky váš domov navíc i příjemně provoní a navodí tu správnou podzimní atmosféru. Pokud u vás byla diagnostikována sezonní afektivní porucha, zvažte i pořízení speciálního přístroje, který simuluje sluneční záření. Díky němu se vám podzimní a zimní deprese vyhnou obloukem a nahradíte je psychickou pohodou a dobrou náladou.

Prohřejte se do morku kostí s domácí finskou saunou

Protože venkovní teploty se začínají blížit nule, není nad domácí saunu. Pokud bydlíte v malém bytě, nezoufejte. V dnešní době je totiž možné zakoupit si domácí finskou sauna do libovolně malého bytu. Pohodlně si tak můžete užívat saunování také v panelákovém bytě. Saunování má pozitivní vliv na vaši imunitu, ale zlepší i vaše psychické rozpoložení a pomůže vám s regenerací svalů po fyzické aktivitě.

Udělejte si radost podzimní výzdobou

Milujete podzimní výzdobu? Pozvěte podzim do svého domova a z usušených barevných listů si vytvořte květiny do vázy, vydlabejte si pár dýní, do misky naaranžujte kaštany a žaludy a obklopte se vším, co vám připomíná podzim.

Zahalte okna do těžkých závěsů

K navození příjemné atmosféry vám pomohou také těžké závěsy na oknech. Jakmile slunce zapadne a na město se začne snášet tma, zatáhněte barevné závěsy přes okna, zapalte svíčky a zapněte malé lampičky nebo světelné řetězy. Díky závěsům bude váš domov útulnější a lépe se v něm udrží teplo.

Věnujte se svým koníčkům

Protože během podzimu trávíme mnohem více času doma, je moudré využít tuto dobu na maximum. Buď se věnujte svému koníčku nebo si najděte koníček nový. Sledování televize je samozřejmě snadné, ale snažte svůj mozek stimulovat novými podněty a než se příště posadíte na gauč před televizi, zkuste si předtím alespoň vyluštit křížovku, zahrát si s dětmi nějakou deskovou hru nebo si třeba něco vytvořit.

Zkoušejte nové recepty

Rádi kouzlíte v kuchyni? Právě podzim je ideální dobou ke zkoušení nových receptů. Pokuste se vylepšit své oblíbené pokrmy, zkoušejte nové receptury svařeného vína a dalších alkoholických nápojů a nebojte se experimentovat. K vaření, pečení i smažení můžete přizvat všechny členy domácnosti. Společně tak vytvoříte něco nového a čas strávený přípravou pokrmu prohloubí vaše vzájemné vazby.

Nezapomínejte na nohy v teple

Aby vám bylo doma neustále příjemně, nezapomínejte ani na nohy v teple. Na křesla a sedací soupravy naaranžujte polštáře v podzimních povlacích a doplňte je huňatými dekami. Tak se budete moci kdykoli při čtení nebo třeba hraní her či povídání s návštěvou zabalit do deky a udělat si příjemné pohodlí. Věřte tomu, že nohy v teple dokážou hotové zázraky. Dokonce vám i zlepší vaši chmurnou náladu a pomohou vám zahnat podzimní smutky.

Vpusťte podzim do svých domovů a veškeré chmury a deprese nechte venku. Obklopte se světlem, podzimní výzdobou, huňatými dekami a na okna zavěste těžké závěsy. Toužíte-li prohřát si celé tělo, vybudujte si doma malou finskou saunou a rozmazlujte se. Saunování má pozitivní vliv na vaši psychiku, ale uleví i vašim unaveným svalům.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : domácnostdoplňkypodzim

The author Michaela

Leave a Response