close
Bydlení

Způsoby, jak využít principy Feng Shui v ložnici

realistic-modern-double-bedroom-with-furniture-frame_176382-437

Principy Feng Shui jsou v designovém interiéru velmi žádané. Pomocí této starodávné čínské praxe si do života můžete přitáhnout jak spoustu energie, tak štěstí, lásku, peníze a především spokojenost. Využijte Feng Shui k vytvoření dokonalé relaxační a odpočinkové ložnici.

Základem je správné uspořádání

Mezi nejdůležitější faktory ovlivňující principy Feng Shui je umístění postele. Měla by být v takové pozici, abyste v posteli byli čelem ke dveřím, ale ne přímo v jedné linii se dveřmi – toho se vyvarujte.

Správné osvětlení

Také správné osvětlení si zaslouží svou pozornost. Pravidlem je, že čím menší místnost, tím více světel – stropní světlo je základem, důležité jsou i lampičky na nočním stolku a nějaký zdroj světla, který zajistí útulnou atmosféru.

Pevné čelo postele

Velkým plusem je, jestliže má vaše postel betelné a výrazné čelo. Právě to značí stabilitu, podporu a bezpečí nejen při spánku, ale také v celém životě. Čela postele jsou jakýmsi ústředním bodem, který vnáší do místnosti barvu a vzor, od nichž se odvíjí další vizuální nápady.

Pozor na barvy

Pamatujte si, že do ložnice patří barvy, které podporují klid a napomáhají ke kvalitnějšímu spánku. Jedná se především o tlumené odstíny, ideální je bledě modrá, žlutá, zelená a jemné neutrální barvy jako béžová, cappuccino a jiné zemité barvy. Modrá barva přináší povzbuzení a ohleduplnost, zelená je barvou uklidňující a plná energie.

Vsaďte na symetrii

Je obecně známo, že symetrie poskytuje rovnováhu, která by se měla promítnout do všech koutů místnosti. Začněte u postele, připravte dvě lůžka, vybavte je stejným počtem polštářků, samozřejmostí jsou dva noční stolky, dvě lampičky a mnoho dalšího. Tímto stylem pokračujte v zařizování celé ložnice.

Zbavte se nepořádku!

Nepořádek je největším narušitelem nejen Feng Shui, ale také každodenního života. Nepořádek se často považuje za jednoho z předních spouštěčů stresových hormonů, které ovlivňují náš spánek.

Vtáhněte do ložnice přírodu

Pokojové rostliny v ložnici nesmí chybět, ovšem pozor na jejich výběr. Vybírejte takové, co mají funkci detoxikovat prostředí. Vyhýbejte se také pokojovkám se špičatými listy, volte spíše ty zakulacené.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : ložnice

The author Michaela

Leave a Response