close

Zařizování bydlení se stává s velkým výběrem stále větším trendem a pohlcuje stále více lidí, kteří kupují nové bydlení nebo jen předělávají podobu svého současného domova. Jedním z velice příjemných stylů je styl anglický – ten je plný komfortního a měkkého nábytku, jež vám dodá výjimečné pohodlí. Není nad kvalitní klasiku, ve které se budete cítit příjemně.

Rohová sedací souprava
Rohová sedací souprava

Jak anglický styl zařídit?

Tento klasický a přitom velice dobře vypadající styl je typický používáním kamenů i masivního tmavého dřeva, kovanými ozdobami i měkkými polštářky. Neodmyslitelně k němu patří koberce, schématické tapety a světlé doplňky, které s podlahou, stěnou a nábytkem skvěle kontrastují. Anglický styl plný protikladů, které se spolu však skvěle doplňují; je zkrátka:

  • Přírodní a přitom luxusní
  • Historický a přitom pohodlný
  • Bohatě zdobený a přitom střídmý

Symbolem anglického bydlení je obývák s krbem a symetricky skládaným nábytkem. Typické je pohled na konferenční stůl s měkkým sezením jako jsou sedačky v tvare U. Nikdy nezapomínejme dodat trošku historie a útulnosti. K tomu skvěle poslouží květinové vzory, olejomalby, rodinné fotografie nebo přehozy. Pamatuje však, že jednoduchosti je krása a nekombinujte příliš vzorů dohromady.

Pohled do jednotlivých místností

Jak již bylo zmíněno, typickým symbolem pro anglické bydlení je obývák připomínající staré venkovské luxusní sídlo. Ideální je však mít celý interiér domova v jednom stylu. Do ložnice, aby vám vše spolu ladilo, skvěle zapadnou pohodlné a velice kvalitní postele z masívu a dřevěné noční stolky s tradičním ručičkovým budíkem. Anglickou koupelnu zase symbolizují velké vany stojící na nožičkách s oddělenými kohouty pro teplou a studenou vodu, zrcadla s rámem a mozaiková výzdoba stěn. Do pracovny neodmyslitelně patří měkké koberce a velké křišťálové nebo křišťál napodobující lustry.

Tags : nábytekpostelesedačky

The author Jaroslav

Leave a Response