close

Jestliže jste se rozhodli prodat svůj byt nebo dům, určitě máte na realitních serverech fotografie, na nichž nemovitost prezentujete.

A právě fotografie rozhodují o tom, jestli seženete kupce rychle nebo je vaše mise beznadějná. Často totiž máte jen jeden pokus na to, abyste případného zájemce zlákali, protože jestli vaše snímky nezaujmou, rozhodne se pro jiný, lépe nafocený dům či byt.

Interiér musí dobře vypadat

Dřív, než se pustíte do samotného fotografování, je potřeba udělat několik zásadních činností spojených s bytem, a to je příprava na nafocení (neboli home staging). Především zbavte nemovitost provozního nepořádku, schovejte všechny osobní věci, především fotografie členů rodiny, prostě celkově interiér ukliďte. Fotografie odhalí spoustu maličkostí, které obvykle přehlédneme, šmouhy na oknech, špatně ustlanou postel, nepořádek na poličkách v koupelně. Tam rozhodně ukliďte všechny mycí potřeby a lahvičky s kosmetikou, jakkoliv se vám líbí, na fotografie při prodeji realit nepatří.

Jak prostor vylepšit

Můžete na stůl naaranžovat květiny ve váze, stále zelené pokojové rostliny už tolik vhodné nejsou. Jestli je přesto v interiéru ponecháte, zbavte je suchých listů a ostatní otřete od prachu. Zkontrolujte si čistotu podlahy, dřevěnou ošetřete voskem nebo olejovou emulzí. Zrcadla a lesklý nábytek přeleštěte, aby na něm nebyly vidět ani nejmenší skvrny, stejně tak i nerezové spotřebiče.

Některé drobnosti narušují celkový dojem. Jsou to neuklizené boty v předsíni, dálkové ovladače na stolku, hromádka pošty a složenek na botníku, rozházené hračky v dětském pokoji, pryč musí i všechny předměty z kuchyňské linky a hrnce ze sporáku. Než začnete fotografovat, na tyhle detaily nezapomeňte.

Kvalita fotografií také závisí na dostatečném nasvícení, na to nezapomeňte. Jestliže si neobjednáte profesionálního fotografa, který si všechno potřebné přinese s sebou, pořiďte si přídavná světla, jimiž interiér při focení nasvítíte.

Tags : homesage. příprava nemovitosti na prodejjak nafotit nemovitost při prodeji

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response