close

Naplánovali jste si v tomto roce také změnu bydlení nebo alespoň chcete svůj domov znovu zařídit, tentokrát podle nejžhavějších trendů? Pojďme si tedy říct, co nám bytoví designéři na letošní rok předpovídají.

Když jsme se tímto tématem před časem zabývali, zveřejnili jsme několik předpovědí zahraničních odborníků. Dnes si porovnáme, jak dobře tipovali a doplníme o aktuální novinky.

Barva roku od Pantone pro rok 2018

Společnost Pantone loni na jaře prorokovala, že v našich bytech si najdou místo dekorace v intenzivních barvách, jako je tyrkysová, fuchsiová a fialová. Jako by nám tím chtěla naznačit, která barva zvítězí pro letošní rok. Po svěží zelené (greenery), jež nám vládla v minulém roce, je tedy barvou roku fialová, přesně řečeno “ultra violet”.

Vlastně to ani není žádné překvapení, kolem odstínů fialové se to točí už delší dobu a i bytoví architekti sází na sytou fialovou například do kuchyně, kde už začíná být bílá příliš okoukaná.

Nevtíravá elegance je hitem pro tento rok

Na nejvýznamnější události bytového designu v USA, na trzích v High Point v Severní Karolíně se pravidelně sejdou všechny nové trendy v oblasti výzdoby, barev, nových materiálů a všeho, co s bydlením souvisí. Ty poslední trhy potvrdily, že výrazné barvy v bytovém zařízení jsou na ústupu. Po pokusu s šedou se do popředí zájmu dostávají béžová a všechny odstíny hnědé. Jednak jsou nadčasově elegantní, zároveň ale vytváří dojem teplého útulného domova. A to je přesně to, po čem všichni toužíme – čas katalogově neosobních bytů už nás naštěstí definitivně opouští.

Doplňky a dekorace

Tipy na doladění interiérů, jak je předpovídají designéři:

  • etno vzory v kombinaci černé, bílé a karamelové barvy
  • černobílá grafika na textilu i na stěnách
  • materiály stále přírodní, také vzory se strukturou dřeva, kamene či tkané látky jsou in.
  • nezapomeňte na doplňky v ultra fialové, ať už jde o dekorace nebo čalounění na pohovce. Což takhle fialové židle k jídelnímu stolu?
  • pusťte si domů teplé barvy: červenou, oranžovou a elegantní zlatou. Jsou plné energie a optimismu.
Tags : bytové trendy 2018bytový designhome design 2018

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response