close

Můžete na ni posadit návštěvu, sledovat z ní televizi, nebo na ní můžete také odpočívat. To vše jsou hlavní možnosti, jak využívat gauč. A jak vybrat sedačky, aby maximálně splnili svůj účel? Podívejte se s námi na hlavní věci, na které je vhodné se primárně zaměřovat.

Sedačka ve tvaru U

Správný tvar je základ

Pokud se podíváte na současný sortiment, je možné ho rozdělit do tří hlavních kategorií. A to právě podle konkrétního tvaru. Jaké existují možnosti?

  • rovné sedačky,
  • sedačky ve tvaru písmene L,
  • sedačky ve tvaru písmene U.

Pokud je vaším cílem nejenom sedět, ale i ležet – třeba ve větším počtu osob, měla by být volba jasná. Trendem jsou sedačky ve tvaru U, popřípadě řešení do tvaru písmene L. Umí nabídnout dostatek volného prostoru, a díky svému tvaru se skvěle hodí i do rohů vašeho obývacího pokoje.

Důležitou roli hraje i materiál

I zde je na výběr několik možností. Pamatujte, že správný materiál výrazně podpoří celkový vzhled sedačky. Naprostou a základní klasikou je dnes čalounění, které je spojováno i s nízkou pořizovací cenou. Pokud chcete něco lepšího, ale cenově dostupného, zkuste umělou kůži. Není nijak drahá a přitom skvěle vypadá. Kdo chce skutečný luxus, ale i vynikající kvalitu, může sáhnout po pravé kůži. Je sice dražší, ale uvidíte, že si ji zamilujete. Jak v lesklém, tak hrubém provedení.

Nezapomínejte na správný odstín

Tvar i materiál máme. Nyní je třeba hledět na vhodný barevný odstín. Poklud máte moderní interiér, nebojte se ani světlých materiálů. Skvěle vypadají třeba kožené bílé sedačky, které se díky tomuto materiálu i dobře udržují. Hitem je také barva černá. Bát se však nemusíte ani různých zajímavějších odstínů. Pokud patříte mezi mladou generaci, která má ráda styl a hravost, zkuste třeba zelenou, modrou, nebo i červenou. Toto všechno jsou barvy, které jsou také naším dobrým tipem.

Tags : rohové sedačkysedačky

The author Jaroslav

Leave a Response