close
BydleníKuchyň

Špinavá kuchyně aneb jak se snadno a rychle zbavit odolných skvrn?

Po novoročních oslavách se velmi často stává, že kuchyně je takřka v dezolátním stavu, načež je třeba zajistit její perfektní vyčištění. Bohužel v některých okamžicích se stává, že i moderní čisticí prostředky si neporadí se zaschlými skvrnami a nečistotami.

V poslední době se navíc do popředí znovu dostávají babské rady, na které dává stále více lidí. Pojďme se tedy společně podívat na ty nejlepší rady od babiček, jak si snadno a rychle poradíte s nečistotami v kuchyni.

Bez čeho se určitě neobejdete?

Každá moderní hospodyňka si asi řekne, že se neobejde bez čisticích prostředků a saponátů. Naše babičky se však takto sofistikovaným vybavením chlubit nemohly, a proto si musely poradit především s přírodními látkami. Typicky se jednalo o citron, ocet, jedlou sodu nebo obyčejný prášek do pečiva. Možná se vám to bude zdát divné, ale různými kombinacemi těchto přírodních látek vytvoříte velmi účinné čisticí prostředky, které si poradí s jakýmikoliv skvrnami.

Jak vyčistit pracovní desku?

Naprosto dokonalou kombinací přírodního čističe je jedlá soda smíchaná s citronem. Zejména obyčejný citron se dá velmi dobře využít při odstraňování zaschlých nečistot, a to i na matné kuchyňské lince. U ní totiž při použití agresivních chemických prostředků hrozí vyblednutí a vytvoření skvrn, což určitě nechcete. Jedlou sodu s citronem lze navíc použít i na zbavení se vodního kamene na kuchyňské baterii.

Na co se dá použít olej?

Dalším velmi oblíbeným čisticím prostředkem našich babiček byl obyčejný olej. Nejenom, že tuk potřebujete při vaření, ale také je skvělým pomocníkem v boji proti zaschlým skvrnám. Čerstvý olej totiž výborně rozpouští olej starý, takže pak můžete celou pracovní plochu snadno očistit. Kvalitní olej lze navíc použít na ošetření dřevěného nábytku, který díky němu získá svůj přirozený lesk a krásnou barvu.

Pokud se potřebujete snadno a rychle zbavit odolných skvrn v kuchyni, pak vyzkoušejte kombinaci jedlé sody, citronu a oleje. Z velkolepých výsledků těchto přírodních čističů budete překvapeni.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : úklid

The author Michaela

Leave a Response