close

Možná se vám to bude zdát poněkud zvláštní, ale stavební výstavba pokračuje s malými úpravami bez ohledu na venkovní počasí. Nedá se ovšem říct, že by se během zimních měsíců daly provádět veškeré stavební práce.

Pokud se tedy aktuálně nacházíte ve fázi výstavby rodinného domu a nemáte času nazbyt, pak budete muset pokračovat i přes Vánoční svátky. Zimní období je totiž jedním z nejlepších období pro suchou pokládku podlah.

Kde podlahy pokládat?

V žádném případě byste se ovšem neměli pouštět do mokré pokládky, protože tekutina bude při nízkých teplotách podobná spíše ledu. Máte-li ovšem dřevostavbu, pak je zima ideálním obdobím k doladění interiérů. Díky absenci jakéhokoliv mokrého procesu není dřevo ovlivněno vlhkostí, takže lze pokládku dřevěné podlahy provádět za každého počasí. Jejich velkou výhodou je také malá hmotnost jednotlivých segmentů, tudíž práci bez větších obtíží provedete sami.

Jak se dřevěná podlaha pokládá?

Při pokládce dřevěné podlahy byste ovšem měli dodržet příslušné technologické postupy, protože v opačném případě hrozí, že se krytina začne kroutit. Prvním krokem je položení geotextilie, na níž přijde nasypat suchý vyrovnávací povrch. Díky němu dokonale vyrovnáte jakýkoliv povrch, čímž si pokládku samotných dřevěných segmentů značně usnadníte. Na posyp pak položte roznášení desky, které lépe rozloží hmotnost na podložku.

Nezapomeňte podlahu zateplit

Prakticky žádná podlaha se ovšem neobejde bez pořádné izolace, a to nejenom pro kumulaci tepla, ale také pro eliminaci hluku. Jako ideální izolace dřevěné podlahy se jeví desky z čedičové vlny a podlahové pásky. Ty navíc vytvoří potřebnou dilatační spáru. V posledním kroku pak pokládejte samotné podlahové segmenty, které se k sobě slepují speciálním lepidlem. Pouze u něj si dejte pozor na minimální teplotu, protože by se mělo aplikovat minimálně při 5 °C.

Chvátáte-li při stavbě rodinného domu, můžete klidně pokračovat ve výstavbě i přes zimu. Jako ideální proces se jeví pokládka dřevěných podlah, která není náročná na minimální teplotu.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domov

The author Michaela

Leave a Response