close

Poslední listopadovou neděli jsme oslavili první advent, což je neklamné znamení blížících se svátků vánočních a nadcházející Štědrý den. Pro mnohé z vás jsou Vánoce určitě obrovským stresem, protože se musíte postarat o upečení cukroví, nakoupení všech dárků a k tomu všemu byste neměli zapomenout ani na vánoční výzdobu domácnosti.

Uvědomte si však, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, a proto můžete letošní vánoční dekorace pojmout bez stresu a trochu jiným způsobem než v letech minulých.

Tradiční adventní věnec

Možná si budete říkat, že adventní věnec k Vánocům neodmyslitelně patří, nicméně i takhle tradiční dekoraci můžete vytvořit inovovaným způsobem. Dejte průchod své fantazii a vytvořte nádherný adventní věnec, který se bude vyjímat nejenom na stole v obývacím pokoji, ale také na zápraží, potažmo pověšený na vchodových dveřích. Vcelku nezáleží na tom, jak bude věnec velký nebo kde bude umístěný. V každém případě by měl reflektovat vaši kreativitu a věci, které máte nejraději.

Svíčky na podtrhnutí atmosféry

Nedílnou součástí vánoční atmosféry jsou svícny. Mnoho z vás má určitě zapalování svíčky spojené pouze s věncem a adventními nedělemi, nicméně to není tak úplně správné. Při této filozofii totiž přicházíte o jedinečnou část atmosféry, kterou vám mohou připravit ozdobné svícny, svíčky a v současné době i žárovky. Ty představují skvělou alternativu k obyčejným svíčkám, zvláště pro rodiny s dětmi, kde hrozí velké riziko popálení o horký vosk.

Šišky jako symbol Vánoc nejen na Štědrý den

Jedním z velmi populárních symbolů Vánoc se v posledních letech staly i šišky. I takhle obyčejná a často přehlížená věc totiž může umocnit atmosféru přicházejícího Štědrého dne, a to s minimálním množstvím práce. Stačí posbírat několik desítek pěkných velkých šišek a přelakovat je třpytivým stříbrným nebo zlatým lakem. Tímto jednoduchým krokem získáte originální dekoraci, kterou můžete bez větších obtíží umístit jak do exteriéru, tak do interiéru.

Vánoční výzdobu své domácnosti byste určitě neměli podceňovat, nicméně to s ní nepřehánějte. Vánoce jsou především o atmosféře a klidu, nikoli o stresu, starostech a neustálé nervozitě.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : dekoraceŠtědrý denVánoce

The author Michaela

Leave a Response