close

Při zařizování své domácnosti se člověk řídí zejména stylem, který je pro něho blízký. Někdo dává přednost zdobnosti, jiný má rád jednodušší linie. Moderní trendy hlásají minimalismus, jenž ale nemusí každému vyhovovat, protože se může zdát příliš strohým.

Vedle rustikálních prvků lze vsadit na osvědčenou elegantní klasiku nebo si vybrat motivy ze Skandinávie, Provence či Itálie. Ať se rozhodnete pro cokoliv, určitě by vám v interiéru neměly chybět hodiny. Jaké zvolit, abyste jimi vhodně doplnily stávající vybavení svého bytu?

V jednoduchosti je krása

I v minimalisticky pojatém obydlí byste nějaké hodiny na stěně mít měli. Holé zdi mohou vzbuzovat pocity prázdnosti. Nástěnné hodiny dokážou rozbít prostor a vtisknout mu zajímavý detail, který přitáhne zrak každého, kdo vstoupí do místnosti. Z materiálů byste měli sáhnout po skle i kovu, doplněné přírodním dřevem.

Moderní hodiny jsou poháněné Quartz strojkem, takže se nemusejí pravidelně natahovat, jak tomu bývalo v minulosti u hodin mechanických. Takto fungují i kyvadlové hodiny, do kterých stačí vložit baterii, aby ukazovaly správný čas.

V současném bytě, jenž sází na jednoduché linie, najdou své místo rádiové nástěnné LCD hodiny, jež vedle času ukazují také teplotu a datum. Číslice jsou dobře čitelné, a díky provozu na baterie se nemusíte starat o jejich správný chod, protože jsou řízené rádiem.

Tradiční kukačky nejen pro myslivce

Někteří mají hodiny v dřevěné skříňce, kterým se říká kukačky, spojené s hájovnou a prací lesníka nebo myslivce. Nenechte se ale mýlit, tyto si můžete pořídit i do vaší domácnosti, přestože s lesem máte společného pouze to, že do něho jednou za čas jdete na výlet.

Historie kukačkových hodin je poměrně dlouhá, poprvé se objevily již v 17. století.

Více se ale rozšířily počátkem 19. století v německém Schwarzwaldu, odkud se dostaly dále do světa. Moderní kukačky se vyrábějí i z plastu, který je levnější než dřevo. Mohou mít elektronický strojek, a nikoliv tradiční kyvadlo.

Nalepovací hodiny na zeď

Rádi byste měli ve svém obydlí hodiny, které budou zajímavě řešené? Pak si vyberte ty nalepovací. Jednotlivé číslice (arabské nebo římské), jež představují hodiny, se nalepí do kruhu přímo na zeď včetně ručiček. Mívají větší průměr a v místnosti jsou skutečně nepřehlédnutelné.

Kolik je hodin, uvidíte na nich i z velké dálky. Vyniknou zejména na velké zdi. V obchodech se prodávají v různých barvách, takže si je budete moct přizpůsobit vybavení interiéru.

Stolní hodiny

Kromě nástěnných hodin jsou hezkým bytovým doplňkem hodiny stolní, které si lze postavit na komodu, do poličky nebo na regál, a to nejen v obývacím pokoji, ale také v jídelně. I zde budou vkusným prvkem. V obchodech se prodávají tradiční dřevěné, plastové i keramické stejně jako moderní digitální s kovovým tělesem a antireflexním předním sklem.

Výběr těchto stolních hodin je třeba přizpůsobit stylu zařízení domácnosti. Nemáte-li rádi tikot hodin, možná by stálo za to se podívat po těch s tichým chodem.

Veselý design dětských hodin

Součástí domácností bývají i děti, které mají své království v dětském pokoji. Ani v něm by hodiny neměly chybět. Pro děti jsou vlastní hodiny signálem, že už nejsou tak malé. Vybírejte jim hodiny v pestrém a veselém designu, a to buď analogové, nebo digitální.

Možná byste mohli nechat si je vybrat samotné děti. O to více je pak bude bavit se na nich naučit poznávat správný čas. Designéři si se vzhledem dětských hodin dávají záležet – nechybějí na nich zvířátka, oblíbené pohádkové postavičky, různě kombinované barvy i materiály – plast či dřevo. Do dětského pokoje obývaného většími dětmi můžete dát nástěnné nalepovací hodiny. Ocení je i pubertální mládež.

Hodiny vás budou provázet vaším životem a ukazovat, jaký čas vám zbývá do odchodu do práce nebo školy. Vyberte si takové, ze kterých budete mít radost.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracehodiny

The author Michaela

Leave a Response