close
Bydlení

Sušení prádla: Jak usušit oblečení, aby vám neplesnivělo?

Pokud se mezi vámi nachází majitelé malých bytových jednotek, pak určitě znáte problém sušení prádla při nedostatku prostoru. V malém bytě, kde žije rodina s dětmi, totiž není místa nazbyt, což je trochu problém.

Nejenom že potřebujete uskladnit všechny hračky, oblečení a spoustu dalších věcí, musíte vyřešit také sušení vypraného prádla. Mokré oblečení totiž potřebuje relativně hodně prostoru, aby nezačalo plesnivět a dobře proschlo.

Sušák uprostřed místnosti

Jestliže máte tu možnost, jednoduše umístěte sušák na prádlo do prostředka některé z místností v bytě a počkejte, než pověšené oblečení uschne. Tohle řešení sice není příliš praktické a vlastně ani estetické, nicméně pro mokré prádlo je to úplně ta nejlepší varianta. Jakmile umístíte sušák s čerstvě vypraným prádlem do rohu místnosti, nebude mít oblečení dostatek prostorou ke kvalitnímu proschnutí. Poté hrozí relativně velké riziko jeho zatuchnutí a plesnivění, což rozhodně nechcete.

Sušení prádla na topení?

Mnoho z vás si určitě zvyklo sušit mokré prádlo na topení. Zvláště na usušení spodního prádla a ponožek se obyčejný radiátor jeví jako perfektní místo. Oblečení zde vlivem tepla dobře proschne, a přitom vám nebude v bytě zbytečně zabírat místo. Jenomže tahle koncepce je úplně špatně. Takto usušené prádlo možná bude v kratším čase suché, nicméně rozhodně nebude vonět, a navíc se bude vlhkost hromadit kolem oken. V horším případě se v těchto místech začne tvořit plíseň.

Jak prádlo efektivně sušit?

Ideální variantou na sušení prádla v bytě je tedy použití obyčejného sušáku na prádlo v kombinaci s odvlhčovačem vzduchu. Zima pomalu klepe na dveře, takže možnost sušit oblečení venku je zcela mimo. Kvalitní odvlhčovač vzduchu je sice relativně vysokou investicí, nicméně za ochranu před tvorbou plísní a rychlejší usušení prádla jeho koupě rozhodně stojí. Máte-li v koupelně ještě trochu volného místa, pak můžete zvážit pořízení sušičky prádla.

Sušení prádla v bytě je svým způsobem alchymií. V zimních měsících totiž není snadné usušit mokré prádlo, aniž by se vám v dané místnosti nezačala tvořit nadměrná vlhkost a s tím spojená plíseň.  

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : oblečeníprádloradytipy
Michaela

The author Michaela

Leave a Response