close

Kdo by nemiloval tu vůni čistě vypraného prádla, která se šine po celé místnosti s otevřením dvířek pračky? Avšak ne vždy tomu tak skutečně je. Už jste se možná někdy setkali s tím, že vytáhnete čerstvě vyprané prádlo z pračky a místo, aby vonělo, tak páchne. Podobně, jako rok uskladněné věci ve ztuchlé skříni někde na chalupě. Nejspíš hned podezříváte nedostatečnost pracího prášku a aviváže. Pokud používáte kvalitní prášek na praní a aviváž, nemáte důvod pochybovat o jejich kvalitách. Problém vězí zcela někde jinde.prádlo

Vysvětlení je prosté

Existuje pro to jednoduché vysvětlení, které pravděpodobně příliš nenadchne příznivce šetrného praní. Podle opravářů praček, kteří zaznamenali od svých klientů podobné dotazy, je problém v tom, že velmi často pereme na úsporný program. To znamená nízká teplota a malá spotřeba vody. Pračka v takovém případě nemá dostatek prostředků k tomu, aby vypláchla všechny usazeniny a nečistoty. Mohou to být jemné zvířecí chloupky, vlasy, sliz a ty pak v pračce zahnívají. A jaké je tedy doporučení?

Jak zabránit nežádoucím pachům z pračky

Rozhodně nezapomínejte čistit pravidelně filtr. Dále pak perte i na vysokou teplotu, obzvlášť to platí u ručníků, kuchyňských utěrek, pokud nejsou z umělých materiálů a další prádlo, které snese vysoké teploty. Čas od času nedávejte úsporný program, ale vyperte zkrátka naplno. Pomoci může i to, že pustíte pračku na prázdno a dáte vysokou teplotu. Rovněž je vhodné prací prášek přidávat rovnou do bubnu k prádlu a nikoliv do přihrádky. Po vyprání nechávejte dvířka pračky otevřená a šuplík občas vytáhněte, vymyjte a nechte vyschnout na topení. Zkuste sem tam použít tablety pro čištění pračky. Ty jednak pomáhají odstranit vodní kámen, ale zabraňují rovněž tvorbě hniloby a rozpouštějí drobné nečistoty.

Tags : pračkaprádlo
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response