close

Přestože nejvíce času samozřejmě při praní ušetří samotná pračka se sušičkou, stále máte možnost si zkrátit přípravu na praní. Všichni to známe – když máme rodinu, zabere jen třídění a skládání dlouhou dobu. A perete i několikrát týdně. Jak si veškeré procesy zjednodušit?

Předběžné třídění a předběžné zpracování

Na třídění prádla je nejlepší pořídit speciální koše, samozřejmě, pokud na ně máte v koupelně místo. Pořiďte zvlášť koš na tmavé, světlé a barevné prádlo. Uvidíte, jak bude vaše děti toto třídění bavit. Předběžné ošetření skvrn sice zabere pár minut navíc, ale když na ně zaměříte hned, jak se objeví, ušetříte čas z dlouhodobého hlediska, jelikož už nebudete muset bojovat se zaschlými nečistotami.

Časový plán

Zamyslete se nad oblékání vaší rodiny a zjistěte, jak často je vlastně vůbec potřeba doma prát. Nosí váš manžel do práce košile? Jsou základním prvkem oblečení všech džíny? Pokud mají členové vaší domácnosti alespoň 2 kousky tohoto oblečení stále ve skříni, nemusíte tak často prát. To samé platí i při zásobě spodního prádla. Také povlečení a ručníky nemusíte prát tak často. Pokud máte opět minimálně 2 sady ještě k dispozici, s praním ještě počkejte.

Spotřebiče

Je jedno, zda máte pračku a sušičku zcela novou, nebo je již nějaký ten pátek používáte. Raději si pořádně pročtěte návod k použití, abyste zjistila, zda tyto spotřebiče používáte opravdu efektivně. Zjistěte si, co představuje úplné vyprání a jak moc musí být vaše oblečení špinavé, aby vyžadovalo náročný prací cyklus. Možná budete moci většinu věcí vyprat na kratší cyklus a s menším množstvím vody.

Ujistěte se také, že udržujete čistý ventilační otvor sušičky, aby vaše automatické sušení fungovalo co nejúčinněji.

Udržování čistoty a efektivního provozu spotřebičů vám také ušetří peníze za vodu, energii a údržbu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : pračkaprádloPraní

The author Michaela

Leave a Response