close

Rekonstruujete, nebo snad stavíte? Potom nezapomínejte na věci, které s vybavením vašeho interiéru souvisí. Jedná se o dveře. Konkrétně ty interiérové. Ty mají hned několik důležitých funkcí, na které se podíváme společně. Mezi hlavní rozhodně patří:

  • Jasné oddělení konkrétních místností
  • Tepelná izolace
  • Zvuková izolace

Tolik k hlavním praktickým vlastnostem. Nyní se podíváme na to, jak vybrat ty pravé. Několik následujících kroků nedoporučujeme podceňovat. Tím prvním je rozhodně volba správného rozměru, který by měl odpovídat stavebnímu otvoru v jednotlivých místnostech.

Levé, nebo pravé?

To je velmi důležitá otázka, kterou je třeba si položit. O co se v principu jedná? O to, na jakou stranu se budou dveře otevírat. Tedy kde budou panty a také kde bude kování neboli klika. Vždy je dobré prostudovat technické výkresy, nebo si projít stavbu a rozmyslet se, jaké interiérové dveře zvolit. Primárně z důvodu, aby jejich otevírání nic neblokovalo, aby při otevírání nikde nenarážely, stejně jako z důvodu, aby byl zajištěn bezproblémový průchod do jednotlivých místností.

Nezapomeňte také na směr otevírání

Aby to nebylo tak úplně jednoduché, je třeba se zaměřit také na směr otevírání. Tedy na to, zda se budou otevírat dovnitř, nebo ven. Jde v podstatě o stejné důvody, jako jsme uvedli výše. Správné je tedy mít jasno jak v tom, kam se budou otevírat, tak i v tom, zda půjde o variantu levou, nebo pravou. Pamatujte, že u každé místnosti může být řešení provedeno jinak, a to primárně s ohledem na praktičnost.

Ideální je jednotný design

Orientaci dveří máte promyšlenu. Nyní můžete dát průchod svému vkusu a zaměřit se na to, jak budou vaše pokojové dveře vypadat. Možností je celá řada. Pokud jde o klasický design, tak jasně dominují dřevěné dekory. Tmavé i světlé. Kdo má v plánu vytvořit moderní nadčasový interiér, nemusí se obávat ani variant, kde převládají skleněné prvky.

Konkrétní designové provedení by mělo být plně v režii vašeho vkusu. Co doporučíme my, to je snaha o vytvoření kontrastu s podlahou. Odstín dveří a podlahy by se neměl slévat. Ideální je kombinace světlejší podlahy a tmavších dveří. Stejně to funguje také naopak.

Myslete na soukromí

Jak jsme zmínili v samotném úvodu, dveře jsou tu i proto, aby pomohly k lepšímu soukromí. Pokud přemýšlíte i nad využitím skla, je dobré zvolit řešení z matného, nebo mléčného skla. Takové, které dokáže propouštět světlo, ale zároveň skrz něho nebude do konkrétního pokoje příliš vidět. To oceníte vy, ale i vaši potomci v dětském pokoji.

Pozor také na koupelnu a toaletu. Zde se využití skla příliš nedoporučuje. V těchto skutečně soukromých místnostech doporučujeme řešení plných dveří. Když už sklo, tak spíše jenom v horní části, nad úrovní očí, aby skutečně nebylo možné osobu na toaletě nebo v koupelně pozorovat. A to ani její siluetu.

admin

The author admin

Leave a Response