close

Dlažba stále patří mezi nejpoužívanější typ podlahové krytiny. S oblibou se využívá nejen do prostorů koupelen a toalet, ale také chodeb, kuchyní, obývacích pokojů či ložnic. Není se čemu divit – snadno se udržuje, vypadá poutavě, vydrží řadu let a skvěle se hodí v kombinaci s podlahovým topením. Stojíte před náročným rozhodováním, jakou dlažbu do interiéru zvolit? Právě pro vás máme několik užitečných tipů.

Dlažba
Dlažba

Vsaďte na přírodní materiály

Ať už vybíráte dlažbu do bytu, nebo rodinného domu, volbou přírodních materiálů budete o krok blíž k přírodě. Řešením bez kompromisů jsou luxusní dlažby z přírodního kamene, například žuly, mramoru, pískovce, křemence či travertinu. Nejen že skvěle vypadají, ale také se snadno udržují, jsou příjemné na dotek a zachovají si svůj vzhled po desítky let. Pořídíte je například ve specializovaných obchodech, které se na výrobky z kamene dlouhodobě zaměřuje.

Kvalitní keramická dlažba zaujme věrností imitace

Cenově dostupnější alternativou jsou pak keramické dlažby v provedení imitace kamene či dřeva. Podle architekta Ing. arch. Davida Lukase šly dekory dřeva v posledních letech svou imitační věrohodností hodně nahoru. I proto jejich obliba mezi zákazníky roste. S tímto názorem souhlasí také interiérová designérka Laila Jedličková: „Stále vede imitace přírodních materiálů. Je milé, kolik lidí se vrací k přírodě a pouští si ji blíž k sobě,“ doplňuje.

Interiérová dlažba
Interiérová dlažba

Velkoformátová dlažba podtrhne vzhled interiéru

Dlažby do interiéru nevybírejte jen podle materiálu a vzhledu, ale také formátu. Trendem posledních let jsou velkoformátové dlažby, které díky minimalizaci počtu spár vytváří působivou jednolitou plochu. Výhoda spočívá také v jednodušší údržbě, a to opět díky omezení počtu spár mezi obklady. Velkoformátové dlažby vypadají velmi dobře nejen ve velkých, ale také menších místnostech, které opticky rozšíří.

Světlé barvy prostor opticky rozšíří

Kromě volby velkoformátové dlažby můžete menší interiérové prostory opticky rozšířit i výběrem světlejších odstínů. Efektu optického rozšíření docílíte například položením bílé, světle šedé nebo béžové dlažby.

Aspektů, podle kterých vybírat dlažby do interiéru, je celá řada. Kromě vzhledu hrají důležitou roli i vlastnosti materiálů. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na specializovaného prodejce, případně na interiérového designéra či architekta, který vám podá pomocnou ruku.

Tags : dlažbakeramické dlažby
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response