close

Vše hotovo, vše připraveno. Nový člen rodiny má připravené dokonalé hnízdečko, ovšem vám pořád vrtá hlavou, že to ještě něco schází. A pak vám oči padnou na podlahu, která, ačkoliv je krásná a moderní, je studená a nevlídná. Představu prvních průzkumných krůčků vašeho miláčka po chladné podlaze může spolehlivě rozehnat výběr vhodného koberce.

Dítě
Dítě

Barevný, kulatý, cik-cak … nekonečný výběr

Předem varujeme, že jak je to u dětského sortimentu zvykem, i tady vás z výběru může začít bolet hlava. I když máte jasnou představu, co hledáte, při pohledu na nepřeberné množství možností se vám zajiskří před očima. Musíte začít přísně selektovat a držet se svých představ, protože dětské koberce jsou segment, který rozhodně má co nabídnout.

Parametry výběru dětského koberce

Kromě barevné kombinace nebo vzorů se zaměřte také na materiál, z kterého je koberec vyrobený. Je důležité, aby byl z antialergických vláken a snadno čistitelný, ideálně, v případě kusového koberce, pratelný v pračce. Vždyť jistě víte, že u malých dětí není nouze o nejrůznější nehody. Výhodu, kterou bezpochyby oceníte, je také odolnost vůči oděru a vyblednutí barev. Podkladem dětských koberců bývá teplá plsť, která se postará o to, aby bylo dítko chráněno od chladu od podlahy.

Kusové koberce jako nesmrtelný doplněk

Obecně jsou kusové koberce, nejen ty dětské, pořád velice vyhledávaným artiklem. Jejich comeback přišel před několika lety, kdy se majitelé interiéru již nespokojili s hezkou a praktickou, leč neosobní a strohou plovoucí podlahou či studenou dlažbou. Kusový koberec dokáže dodat interiéru obýváku punc luxusu, v ložnici skvěle poslouží jako teplý prvek při ranním vstávání, v kuchyni zase zachytí drobné nečistoty a se správným designem z ní udělá originální kout bytu či domu.

Pro všechny případy je dobré mít doma v záloze profesionální čistič koberců, který je dokáže šetrně, a přitom efektivně vyčistit. K běžné údržbě postačí vysavač.

Zdroj obrázku:

GLRL / Shutterstock.com

Tags : dětské kobercedětský pokoj
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response