close

Podzimní dekorace nejsou jen vydlabané dýně, jimiž se zdobí interiér i zahrada či terasa před halloweenem. Udělat si doma krásnou podzimní atmosféru můžete ze všech přírodnin, které jsou v této roční době k dispozici.

Pro podzimní výzdobu rozhodně použijte sušené slaměnky, barevné listí stromů, kukuřičné klasy, ale i jeřabiny, žaludy, kaštany, ořechy nebo vřes. Různými kombinacemi těchto materiálů vytvoříte nádherné sezónní dekorace.

Podzimní věnec na dveře

Polystyrénový nebo slaměný korpus věnce seženete v květinářství nebo v hobby marketech. Pak vezměte staré noviny, nastříhejte je na menší čtverce a stočte je do kornoutu. Dál budete potřebovat tavící pistoli, vázací drátek a všechno, co jste nasbírali při procházce po lese či na zahrádce. Na věnci se budou dobře vyjímat šišky, větvičky jeřabin a šípků, vřes i sušené květiny, které můžete dozdobit skořápkami vlašských ořechů, žaludy či kaštany.

To, jakou kompozici zvolíte, je na vás. Krásný bude prostě zdobený i honosný věnec. Celek vylaďte jutou, sisalovými provázky nebo různými mašlemi. Na věší věnce můžete naaranžovat i jablíčka nebo drobné dýně a patizony.

Podzimní dekorace na stůl

K ozdobení jídelního i konferenčního stolu využijte množství žaludů, kaštanů, ořechů či šišek spadaných ze stromů. Dají se jen tak nasypat na talíře či misky a ozdobit barevnými listy, krásně také působí vyskládané ve skleněných nádobách, do nich pak naaranžujete svíčky a vytvoříte tak originální svícny.

Velmi působivá je podzimní květinová vazba ze slaměnek, šustí a šípků či jeřabin. Takto naaranžované kytice ve váze vám vytvoří příjemnou podzimní atmosféru i v době, kdy za okny bude sychravo a nevlídno.

A dýničky samozřejmě nezavrhujte. Jejich barevnost a rozmanitost tvarů přímo láká k vyskládání na misku nebo do mechu, který je při výrobě dekorací stále oblíbenější. Drobné dýně můžete nechat  v přirozené podobě, nebo jim třeba namalovat oči a rozesmáté pusy.

Tags : podzimní dekorace na stůlpodzimní věnecpodzimní výzdobasuchá vazba
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response