close

Dnešní moderní doba umožňuje budování nejrůznějších podob a stylů bydlení. Dovolené je v podstatě všechno, výběr je obrovský a tak je jen na každém majiteli rodinného domu nebo bytu, jak pojme tu či onu alternativu a jakým způsobem ji dokáže využít. Důležitá je kreativita ve spojení s představivostí. Nesmí chybět ani odhodlání jít do něčeho nového.

shutterstock_118024501

Obklady patří v podstatě do každé domácnosti. Dnes však nemusí být obklady jako obklady. Není zapotřebí, abyste v koupelně nebo kuchyni, případně jiných místnostech, měli stereotypní obložení, stejně jako doslova každý druhý. Chcete-li se odlišit a zároveň být IN, popřemýšlejte, ať již v případě že stavíte, nebo rekonstruujete, o velkoformátových obkladech.

Obklady v nejrůznějších variacích a tipech

Ptáte se, co to jsou velkoformátové obklady, co byste si pod tímto pojmem měli představit? Jedná se o obklad, který se vyznačuje většími rozměry. Klasické kachličky jsou malé, aktuálně však zažívají stále větší boom právě velkoformátové obklady, které mohou být v nejrůznějších rozměrech a tvarech, obvykle se jedná o čtverce nebo obdélníky, jejichž jedna strana je větší než 30 cm.

Klasické, velkoformátové obklady z keramiky, jejichž podobu znáte ze standardních méněrozměrových kachliček, seženete v každých dobrých stavebninách. Určitě se vyplatí nakupovat na internetu, protože ten vám nabídne daleko větší výběr a pohodlnost.

Nejen do koupelny nebo kuchyně

A kde všude mohou přijít velkoformátové obklady vhod? Standardem jsou koupelny a kuchyně, ve kterých se jedná především o obklady na stěny, v koupelně je možné využít i obklady na podlahu. Obložení podlahy se potom nabízí například i na chodbě nebo třeba ve vstupních halách. Zachovány jsou samozřejmě veškerá pozitiva keramického obložení, ke kterým patří hlavně snadná údržba a dlouholetá životnost!

Radek Blinka

The author Radek Blinka

Problematika spojená s bydlením je zajímavým tématem snad pro každého. Tipů a inspirací pro změnu není nikdy dost. Jsem rád, že i já můžu občas připravit zajímavý článek, který se vám může při brouzdání po internetu hodit!

1 Comment

  1. Velkoformátové dlažby jsou podle mně velmi výhodné a to jak ekonomicky tak ekologicky. My jsme si takové pořídili v MAAGu, kde nám udělali i 3D návrh a na obložení koupelny vyšlo jenom několik kusů (jednalo se o malou koupelnu v bytě). Osobně si myslím, že tohle je mnohem hezčí a praktičtější než obyčejné obkladačky.

Leave a Response