close

Toužíte mít obývací pokoj jako z katalogu a nakonec zase dopadne tak nějak nevkusně? V českých domácnostech se stále potýkáme s designovými prohřešky, jichž se nedokážeme zbavit, a obývací prostor pak podle toho vypadá.

V následujících řádcích se dočtete o těch nejčastějších chybách, kterých se Češi při zařizování obýváku dopouští. Jak jste na tom vy, děláte je také?

1.Skladiště

Přeplácaný obývák je jedním z nejčastějších nešvarů – hodně nábytku, dekorací a doplňků zabírá všude místo, pokoj je pomalu neprůchozí a všichni se v něm cítí stísněně. Naše rada: neskladujte, vyhazujte!

2. Nábytek nevhodné velikosti

Pořídili jste si sedačku, která se vám už měsíce líbí, ale ve vašem malinkém pokoji zabrala většinu prostoru. Nebo naopak se ve velkém obývacím pokoji krčí několik skříněk a titěrný sedací kout. Češi prostě ještě stále nezvládají proporcialitu a vznikají tak podivné neútulné paskvily.

3.  Extrémy – módní výstřelky nebo sterilní nuda

Pořídit si k nábytku po babičce hypermoderní sedačku je stejná chyba jako snaha o asketický minimalismus. Dopřejte svému obýváku vlastní styl, kde klidně můžete skloubit starožitné věci se současnými, jen to chce trošku citu a vkusu.

4. Při zdi

Ano, navzdory odvaze experimentovat se styly i barvami, dvě věci si neumíme odpustit: koberce ode zdi ke zdi a nábytek naražený na stěny. Obojí je interiéru na škodu, zvlášť, pokud máte pod kobercem krásnou novou podlahu nebo úžasné dřevěné parkety, kterým stačí jen pořádné vydrátkování.

A nábytek u stěny ubírají prostoru na vzdušnosti, navíc ve větší místnosti působí dost nevhodně prázdný prostor uprostřed. Nepřipomíná vám to taneční sál?

5. Přehlédnuté “maličkosti”

I v tom nejlépe zařízeném pokoji vyniknou chyby, které jsme přehlédly:

  • kabely od elektroniky zamotané do klubka působí fakt nevkusně
  • příliš mnoho dekorací a  přehnaná snaha o útulnost je spíš stísňující
  • velké květiny na parapetu nepůsobí příjemně navíc ubírají denní světlo
  • přehnaný důraz na estetiku na úkor funkcionality zařízení s vám brzy vymstí
Tags : chyby v interiéruchyby v zařízení obývákujak zařídit obývací pokoj

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response