close

Zařídit si obývací pokoj tak, aby vám poskytoval pohodlí a přitom působil reprezentativně, je docela složitý úkol. Snad vám to půjde lépe s našimi tipy.

Je výborné, jestliže se orientujete v současných trendech bytového designu a snažíte s volit vybavení podle nich. Nezapomeňte ale, že co vypadá úžasně v katalogu s nábytkem, může se časem ukázat velmi nepraktické. Držet se striktně módního diktátu na úkor pohodlí je jednou z nejčastějších chyb. Jak tedy na to, aby byl váš obývák útulný?

Pamatujte na průchodnost

Obývací pokoj není šatna ani skladiště, proto není nutné naskládat do něj hodně skříněk. Dnešní době panuje minimalismus a má to svá pozitiva. Díky vhodně zvolenému nábytku není žádný prostor moc malý, navíc se pokojem nemusíte prodírat a riskovat modřiny. Pokud nemáte prostorný obývák, volte menší sedací soupravu, nebo třeba jen pohovku a pár taburetů. Ty můžete v době, kdy je nepotřebujete,uklidit na místo,kde nepřekážejí a nezabírají tak potřebný průchod. Do docela malých pokojů volte raději lehký užší nábytek poskládaný do výšky, případně ho zavěste na stěny. Rozhodně se vyhněte masivu, ten patří do prostorných interiérů.

Hra světla a barev

Nikdy není moc hezké, když obývák příliš hýří barvami, na druhou stranu monotónní ladění je příliš nudné. Zvolte 3 – 4 barvy, které v interiéru použijete, z nichž jedna bude dominantní. Může to být například jedna ze stěn, kterou vymalujete jinou barvou, obložíte dřevem či kamenem nebo použijete tapetu s výraznějším vzorem.

V obývacím pokoji máme obvykle několik různých zón a zákoutí, pracovní, relaxační, koutek, kde si čteme, někde je součástí obývacího pokoje i jídelna. Každý tento kout potřebuje vlastní zdroj světla, proto si kromě lustru pořiďte i i různé lampy. Dostatek světla dodává interiéru na útulnosti.

Síla detailů

Při výběru podlahy myslete na to, jak ji budete zatěžovat. Taky je důležitá její údržba. Pokud máte doma chlupatého mazlíčka, je ideální lino, v domácnosti s dětmi rozhodně ne dlažbu, protože je studená.

Zásadní jsou také doplňky. Bytový textil by měl ladit s celkovou atmosférou pokoje, pokud je pokoj fádní, může ho dobře zvolená barevnost oživit, v místnosti se sytými barvami volíme pro doplňky jejich tlumené odstíny.

Tags : jak zařídit obývací pokojobývací pokojobývákzařízení do obýváku

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response