close

Současný bytový design se sice rád vrací ke stylům let dávno uplynulých, druhou myšlenkovou linií je pak moderní světlý a vzdušný interiér. Zásady takového zařizování bydlení si vyjmenujeme v tomto článku.

Minimalismus vede

Nábytku jen poskrovnu, neshromažďovat zbytečné věci, na ty nezbytné jsou nejlepší skryté vestavěné skříně. Cílem je vzdušný světlý prostor.

Přírodní materiály mají přednost

Do moderního interiéru patří dřevo, kámen, sklo a kovy, umělohmotné imitace nekompromisně vyhoďte. Tyto materiály jsou nadčasové a dají se kombinovat v podstatě se všemi krátkodobými trendy.

Raději jedna velká než desítky malých dekorací

Do moderního interiéru rozhodně nepatří různé lapače prachu, drobné doplňky a suvenýry. Současná doba upřednostňuje jednu větší, klidně i užitnou dekoraci, například výraznou stojací lampu, nástěnné hodiny nebo policový systém naaranžovaný atypicky na zdi.

Nezapomeňte na zeleň

Nesnažte se podvádět s umělými květinami, i ten největší nešika zvládne pěstovat aspoň 2 – 3 sukulenty. Pokojovky do moderního interiéru prostě patří, a to i na místě, jako je koupelna.

Obraz, fotografie, grafiky

Nenechte vaše stěny holé, pořiďte si zajímavý obraz, nechte si zarámovat několik rodinných fotografií nebo si pořiďte grafické listy. Dnešní doba přeje nejen umění, ale i kreativitě, takže jestli máte čas a šikovné ruce, zkuste třeba vlastní koláže.

Nezbytná bílá

Bílá barva do moderního interiéru patří a rozhodně nevypadá sterilně. Kombinujte ji s barevnou malbou, natřete zárubně nebo si kupte pohovku z bílé kůže. Využijte její schopnosti prosvětlit místnost a dopřejte si  ji v tmavším interiéru.

Textil s moderními vzory

Doba, kdy jsme neměli v oknech záclony a ohrnovali nos nad bytovým textilem, je naštěstí za námi. Do našich domovů se nadobro vrátily pohodlné barevné polštářky, závěsy se zajímavým vzorem (často se stejným, jaký je na tapetě) a přehozy, které interiér dokonale zútulní.

Tags : minimalismusModerní interiérpřírodní materiály

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response