close

V minimalismu hraje významnou roli osvětlení, prostor a pečlivě upravené předměty. Minimalismus je styl, který vyžaduje, abyste omezili veškeré vybavení vašeho domova na naprosté minimum, takže jediné předměty, které vám zůstanou, jsou ty, které nejvíce s tímto stylem korespondují. A co minimalismus dovoluje?

Omezená paleta barev

Neutrální pastelová šedá je barva, která je pro minimalismus typická. K minimalismu neodmyslitelně patří hlavně decentní barvy. Pokud však máte zájem o nějaké světlé barvy, důrazně doporučujeme, abyste se drželi pouze jedné nebo dvou z nich. Pokud jsou vaše stěny světlé, budete mít možnost vybavit svůj domov jinými předměty, které jsou výrazné, čímž tak prolomíte barevnou monotónnost. 

Kouzla s texturami

Aby váš interiér v minimalistickém stylu nevypadal nutně kvůli tlumenému barevnému schématu, zkuste si hrát s texturami. Dřevěné podlahy, kožešinové přehozy, prošívané přikrývky a křišťálové lustry jsou vaší nejlepší volbou, pokud chcete posílit texturní příběh svého minimalistického domova. Navíc kousky s texturou, zejména věci jako kožešinové přehozy, stejně jako dřevěné podlahy, mohou způsobit, že váš minimalistický domov bude působit přívětivějším dojmem a nebude holý a chladný.

Akcentové dekorace

Minimalismus neznamená úplně se vzdát dekorací – dekorace jsou vítány! Při zařizování svého minimalistického domova je však třeba dodržovat dvě jednoduchá pravidla: nepřehánějte to a používejte akcenty. Pokud jste fanouškem umění, vyberte si jeden kousek, který upoutá veškerou pozornost. To, co chcete, je, aby se vaše dekorace staly středem pozornosti, nikoliv chaosem na poličkách.

Budiž světlo

Nechte svá okna bez ozdob, záclon a závěsů, a dovolte, aby do vašeho domova proudilo přirozené světlo – interiér tak získá na mnohem teplejší atmosféře. Pokud vám není příliš příjemné nechat okna zcela holá, sáhněte po tenkých závěsech či žaluziích neutrální barvy.

Vzory

Ani vzorů se úplně nemusíte vzdát, ovšem všeho s mírou. Používejte je stejným způsobem, jakým byste používali akcenty. Vzory ve vašem minimalistickém domě, ať už na koberci nebo povlaku na polštář, by měly být nenápadné a v nízké míře.

Geometrické tvary

Nábytek s čistými liniemi, rovnými povrchy a geometrickými tvary je pro minimalismus naprosto ideální. Například čtvercový konferenční stolek bude mnohem lepší než kulatý.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : barvydekoraceminimalismus

The author Michaela

Leave a Response