close

Studený podzim je nejenom neklamným znamením přicházející mrazivé zimy, ale také dobou, kdy se naplno rozjíždějí respirační onemocnění. Pod padajícím listím ze stromů totiž procházejí pokašlávající lidé s plnými nosy, jejichž jediným problémem je rýma a nachlazení. Samozřejmě na léčbu těchto respiračních onemocnění můžete použít vitaminové náhražky stravy nebo přípravky z lékárny, nicméně málokdo ví, že na léčbu rýmy můžete použít rostlinu zvanou rýmovník.

Jak rýmovník pěstovat?

Pěstování rýmovníku se v žádném případě nemusíte obávat, protože to opravdu není vůbec nic těžkého. Tato rostlina roste prakticky sama a bez větší potřeby péče. Rozhodně byste ji měli umístit na místo s dostatkem slunečního svitu, nejlépe poblíž velkého okna. Se zaléváním však buďte opatrní, protože rýmovník nesnáší velkou vlhkost. Proto nechte půdu před zalitím vždy vyschnout a s množstvím vody to nikdy nepřehánějte. Zdravou rostlinu poznáte podle dužnatého stonku a sytě zelené barvy.

Jak rostlinu používat?

Obrovskou výhodou rýmovníku je jednoduchost jeho použití. Tato rostlina se dá totiž používat nejenom čerstvá, ale i tepelně upravená. Nejběžnější metodou využití rýmovníku je vytvoření domácí aromaterapie, která ulevuje od rýmy a ucpaného nosu. Stačí utrhnout jeden lístek, přelomit ho napůl a vložit do nosní dírky. Oblíbený je i čaj z rýmovníku, který vám také pomůže od celé řady zdravotních neduhů.

Vyplatí se udělat domácí sirup?

Pokud byste chtěli, aby vám domácí medicína z rýmovníku vydržela delší dobu, pak byste z něj určitě měli připravit vynikající sirup. Sirup z rýmovníku je zdravý, má jemné aroma a svou chutí i konzistencí hodně připomíná med. Navíc se nemusíte obávat přílišné otrhání rostliny, protože rýmovník po zbavení se lístku začíná ihned rašit nové listy.

Díky rýmovníku se zbavíte nejenom ucpaného nosu a rýmy, ale také se vám po jeho inhalaci bude snadněji usínat.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : květinynemoc

The author Michaela

Leave a Response