close

Styly jako je vintage, provensálský nebo klasická moderna vás nudí? Přemýšlíte, že váš domov nutně potřebuje restart? V tom případě se nechte inspirovat novým stylem, který je kombinací tradičního Japonska a chladné Skandinávie. Ano, tak přesně to je Japandi.

Minimalismus versus útulnost

Charakteristickým znakem pro skandinávský styl je hlavně minimalismus, který někdy působí až moc chladně. Japonský styl je založen na estetice a harmonii. Kombinace těchto dvou stylů z vašeho domova vytvoří něco úžasného – principem je redukce na to podstatné a sršící útulnost a teplo domova.

V jednoduchosti je krása

Pamatujte, že dalším typickým rysem stylu Japandi je jednoduchost. Proto zapomeňte na výraznější designové prvky.

Decentní dekorace

V Japandi se držte hesla méně je více. Velmi okaté doplňky nepatří jak do stylu skandinávského, tak ani do toho japonského. Proto se při výběru dekorací držte zpátky a vsaďte na jednoduché přírodní materiály.

Přírodní materiály

Jak jsme již zmínili v předchozím bodě, přírodní materiály jsou ve stylu Japandi velmi důležité, jsou jakýmsi základním prvkem tohoto stylu. Proto se nebojte kombinovat například světlejší odstíny dřeva, které jsou typické pro severské země, s tmavšími odstíny, jenž jsou typické pro japonský styl. Nezapomínejte ani na oblíbený bambus a kameniny.

Výrazné barvy

Také barvy hrají samozřejmě v Japandi klíčovou roli. I v tomto případě jsou vítány spíše přírodní tóny, kterými je například béžová, zelená nebo hnědá a to jak ve světlejších, tak i v těch tmavých odstínech.

Nízký nábytek

V Japonsku rozhodně robustní a honosné kusy nábytku nenajdete. Právě naopak, japonci mají v oblibě nízký a jednoduchý nábytek, se kterým můžete bez velké námahy manipulovat.

Elegantní funkce

Japandi si také zakládá na své praktičnosti. Kombinuje japonskou eleganci a se severskými rustikální prvky, které jsou jedinečné jak svou estetičností a designem, tak svou funkcí a odolností.

Černé detaily

Nezaměnitelným znakem jsou také černé detaily, které se využívají jak v nábytku, tak doplňcích. Právě černá celou atmosféru v místnosti umocní a zklidní.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : designJapandi

The author Michaela

Leave a Response